Poprvé do divadla

Vaše ratolest trochu povyrostla a vy přemýšlíte, zda už není vhodná doba na první návštěvu divadla? A jestli to malý neposeda "usedí"?Ano, správně tušíte - záleží na jeho vyspělosti, schopnosti soustředit se a být určitou dobu v klidu.

Záleží samozřejmě i na tom, jak je dítě zvyklé z domova, zda mu rodiče předčítají, hrají loutkové nebo maňáskové divadlo a jak se mu to líbí. Třeba s hraním divadla doma nemá zkušenost a udělá ji poprvé přímo v divadle. Malá příprava se však i tak vyplatí.

"Generální zkouška"

Můžeme si obstarat maňásky (nejlépe je s dítětem udělat sami) nebo jen nakreslit zvířátka na tvrdý papír, nalepit je na špejli a vyprávět jednoduchý příběh. Toto domácí divadlo by mělo mít veškerou „posvátnou“ divadelní atmosféru.

Dítě by si mělo sednout na dětskou židličku, rodič by měl mít připravenu i látku jako oponu, zvoneček. Na „představení“ si může pozvat i své kamarády.

Velký den

Po druhém roce už dítě většinou zvládne v doprovodu rodičů návštěvu opravdového divadla. Měla by to být pro všechny sváteční chvilka – počínaje pěkným oblečením a konče posezením v cukrárně po představení.

Je také důležité divadlo dobře vybrat, např. nějakou pohádku, kterou zná dítě z knížky, jednoduchý příběh se známými hrdiny.

Do divadla by měla jít celá rodina. Pokud to není možné, je vhodnější, aby si tuto divadelní chvíli prožilo dítě s tatínkem. S ním není tak často během týdne, o to větší je to svátek. Podle divadelního programu, který si přinese domů, pak mamince a sourozenci může vyprávět.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené