Porod? Nejhorší věc, jakou můžu prožít

VAŠE NÁZORY „Před rokem má kamarádka homeopatička porodila své dítě doma. Obdivovala jsem ji. Odmítá lékaře, nemocnice, vše spojené s medicínou, jelikož má z minulosti a z prvního porodu špatné zkušenosti,“ píše pětadvacetiletá maminka čtyřměsíční holčičky a pokračuje:

Uplynul rok a já jsem porodila naši dcerku. Už od dětství jsem porod měla v hlavě zafixován jako nejhorší věc, kterou žena může prožít, šílený strach a úzkost, z nemocnic jsem měla hrůzu, z doktorů také. Stud, obavy a všechno s tím spojené mě ničilo.

Milé čtenářky,
co vám vadí či naopak co vás uklidňuje v prostředí porodnic? Napište nám své názory, postřehy, příběhy. Pomozte nám vyhledávat přátelské porodnice.
Na všechny zveřejněné dopisy čeká milý dárek.

Představa rodit s cizími lidmi, v cizím prostředí - konec. Během těhotenství se ale cosi stalo: moje paní doktorka si se mnou hezky popovídala a vysvětlila mi, že to je příroda, že bolest je přirozená, že porodníci to vidí denně. Zmizela úzkost, strach, stud. Názor na kamarádku se náhle změnil.

Je to v mozku

Je to jen v nás v matkách, v našem mozku, sebevíc můžete nenávidět doktory a sebevíc se můžete stydět, ale jde se na to podívat i z jiné stránky. Já jsem si uvědomila, že to bude přirozená věc, že nemá cenu se nervovat z lidí kolem, ani z cizího prostředí.

Pocit zodpovědnosti

Od první kontrakce mě zavalil takový pocit zodpovědnosti, soustředěnosti na miminko a to, aby se miminko narodilo zdravé a já byla zdravá, že jsem okolí nevnímala tak jak ho některé vnímají.

Vnímala jsem je jako lidi, co mi chtějí pomoci a snaží se udělat to nejlepší pro mne a moje dítě. Můj první porod byl nejkrásnější zážitek pro mne i mého manžela, lidem kolem mě budu nadosmrti vděčná, že mi pomohli porodit 4,10kilovou holčičku přirozenou cestou s tak krásným zážitkem.

Je to jen v hlavě a v srdci. Zodpovědnost a cit pro danou chvíli a je jedno, kde to je.

Lenka

Autorka dnešního příspěvku získává tuto knihu:

Všichni, kteří vychovávali nebo ještě vychovávají děti jistě potvrdí, že jedním z nejnádhernějších okamžiků jejich života bylo, když jejich děťátko vyloudilo první zvuk.

A co teprve, když použilo první slovo s významem! Vždyť šlo o první pokus o dorozumění se s okolím. Jelikož je ale tento proces velice složitý, je nutné vaší malé ratolesti trochu pomoci.

Děkujeme za její názory a těšíme se na další.
Vaše redakce

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené