Příznaky těhotenství

První příznaky těhotenství – opožděná menstruace, pozitivní těhotenský test a zvýšené hodnoty hCG (těhotenského hormonu). Nepřímé příznaky těhotenství – únava, nevolnost, změny nálad a změny chutí. Více...

 

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

11. týden aneb Hormonální vlnobití

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tento týden ze mě bude oficiální "těhule". Po poslední prohlídce jsem nesla sestřičce papírek s datem, kdy se mám příště zastavit, tak mě objednala, vrazila mi do ruky zkumavku na odběr moči a s úsměvem na tváři prohlásila: ... Celý článek »

Šéfová se naštvala, že jsem těhotná

VÁŠ PŘÍBĚH Ráno zvracím, večer nemůžu usnout a v noci se budím hrůzou. Kamarádky mi říkají, že jsou to normální příznaky těhotenství, ale já vím, že u mě ne. Je to stres. Všechno to začalo, až když jsem v práci oznámila, že čekám dítě. Celý článek »

Jsem těhotná?

Základním předpokladem pro vznik nového života je splynutí ženské a mužské pohlavní buňky – vajíčka a spermie. K oplození dochází po uvolnění vajíčka z vaječníku (ovulaci) ve vejcovodu. Celý článek »

První příznaky těhotenství

Ačkoliv žaludeční nevolnost nepotká zdaleka každou těhotnou ženu, některé mají tu smůlu, že je trápí až do porodu. Některé ženy vědí s jistotou, že jsou těhotné ještě dříve, než dojde k vynechání pravidelné menstruace. Žena, která dobře zná své... Celý článek »

Naposledy navštívené