Proti ztrátě zaměstnání se lze pojistit, ale…

Rodiny, kde jeden z rodičů funguje jako živitel a druhý se věnuje výchově dětí, jsou u nás zcela běžné. Pokud však k tomu rodina splácí hypotéku, stále nad ní visí otázka, co když živitel rodiny přijde o práci? Lze se proti takovým situacím nějak pojistit? Ano, ale…

Pojištění proti riziku ztráty zaměstnání nabízí v současné době jen pár finančních institucí. Většinou je poskytováno ve vazbě na zajištění úvěru a pojišťovny ho nabízejí jen v balíčku s pojištěním dalších rizik - smrti, invalidity a pracovní neschopnosti.

(Ne)výhodné pojištění

Přestože je pojištění rizika nezaměstnanosti poměrně drahé, nároku na plnění se dočkáte až po uplynutí 3 až 6 měsíců od počátku pojištění a zároveň jen pokud jste nepřetržitě alespoň 40 dní (v některých pojišťovnách dokonce 60 dní) evidováni na úřadu práce.

Jinými slovy, když přijdete o práci dříve než za 3 (resp. 6) měsíců od podepsání smlouvy nebo nejste požadovanou dobu evidováni jako uchazeči o práci, nedostanete nic. Navíc omezují pojišťovny i dobu vyplácení dávky, popř. hrazení splátek úvěru na dobu 6 až 12 měsíců. 

Spásu nečekejte

Od pojištění nezaměstnanosti proto nečekejte spásu v situaci, kdy vaše rodina náhle přijde o jediný zdroj příjmů. Minimálně prvních 40 - 60 dní budete muset vystačit se svými finančními rezervami, až pak vám na pár měsíců pojišťovna se splátkami hypotéky pomůže.

Pokud o tomto poměrně drahém pojistném produktu budete uvažovat, dejte si také pozor na to, jak je ve smlouvě definována pojistná událost. Většina pojišťoven vyplácí pojistné pouze v případě propouštění z organizačních důvodů.

Jan Lener, Jan.lener@bcas.cz
finanční konzultant Broker Consulting

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

 Úrazové pojištěni až na 1 rok zdarma získají mladí klienti do 18 let. Děti jsou pojištěné bez zařazování do rizikových skupin a to od narozeni do 25 let. Pojištění hospitalizace sjednáno z jakýchkoliv důvodů. Platí pro nové a stávající klienty.
 Dítěti narozenému v roce 2009, kterému jeho zákonný zástupce sepíše návrh na uzavření smlouvy o stavebním spoření, bude přiznána finanční prémie.
 Senior narozený v roce 1949 a dříve, který si sepíše návrh na uzavření smlouvy o stavebním spoření, bude přiznána finanční prémie.
 Pojistné o 60% nižší oproti běžným tržním cenám můžou získat klienti nad 18 let, kteří teprve uvažují nebo už mají Penzijní připojištění u kteréhokoliv Penzijního fondu. K uzavření smlouvy není třeba dokládat informace o zdravotním stavu, pojistná ochrana platí po celém světě.
 Hledám kandidáty pro obsluhu stávajících klientů. Vhodné pro maminky na mateřské dovolené, pojišťovací, finanční a realitní makléři. Výhody: pravidelní měsíční příjem, provize, bonusy. Žádné
plnění norem.

Bližší informace na tel.č. 607887783

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené