Průvodce onemocněním karcinomem prsu na DVD

Rakovina prsu. Lékař vám sdělil zdrcující diagnózu a vy nevíte, jak se s ní vyrovant, co vás čeká a jakou máte šanci na uzdravení?

Velikou pomoc představuje unikátní DVD Průvodce onemocněním karcinomem prsu, které si mohou všichni zájemci zdarma vyzvednout v Mamma help centrech v Praze, Brně, Hradci Králové, Přerově, Zlíně a Plzni (kontaktní adresy na www.mammahelp.cz). DVD jsou distribuována také na všechna screeningová pracoviště v republice.

V Průvodci onemocněním karcinomem prsu o nejčastějším ženském onkologickém onemocnění (každý rok postihne více než 6 tisíc žen) jednoduše a srozumitelně hovoří nejen renomovaní odborníci ze všech našich onkologických center, ale také pacientky. „Interaktivní DVD Průvodce onemocněním karcinomem prsu, které vydala o.p.s. Dialog Jessenius v rámci spolupráce širokého spektra odborníků, odpovídá na většinu otázek pacientek s čerstvou diagnózou této nemoci,“ potvrzuje přednosta Radiodiagnostické kliniky VFN v Praze a 1 LF UK, respektovaný radiolog, docent Jan Daneš.

Moje dcera

Tematicky se DVD člení do tří základních kapitol: Mám karcinom prsu, Mám podezření na nádor prsu. Moje manželka, přítelkyně, dcera nebo příbuzná má rakovinu. Nejobsáhlejší první kapitola je rozdělena do tří navazujících okruhů: Rozpoznání nemoci (jak se karcinom prsu zjistí, jak je nemoc závažná, jaké má podoby, zjištění rozsahu nemoci, genetické vyšetření, speciální histologické vyšetření).

Léčba (hormonální léčba, chirurgická léčba, rekonstrukce prsu, chemoterapie, biologická léčba, radioterapie, klinická studie, alternativní léčba, ukončení léčby, rekonvalescence, výživa, pomoc psychologa). Období po ukončení léčby (pracovní neschopnost a invalidita, rehabilitace, lymfodrenáž a životní styl pacientky, nemoc není vyléčitelná, prsní náhrady, šátky a paruky, pacientské organizace).

„Podařilo se nám vytvořit skutečného „průvodce“ onemocněním, který ženám či jejich blízkým, kdykoliv potřebují, nabídne potřebné informace, na které mnohdy v ordinaci nezbývá čas,“ dodává ředitelka společnosti Dialog Jessenius Michaela Tůmová.

Další potřebné informace najdete na www.dialog-jessenius.cz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené