Ráda bych se prosím zeptala jestli může být u...

Ráda bych se prosím zeptala jestli může být u mého porodu 16letá dcera,dále by mě zajímala tato věc,budu rodit potřetí a vždy mi složitě propíchavali plodovou vodu(což bylo dosti boletivé a až bezohledné,při druhém dítěti jsem myslela že ve mě doktor nechá ruce než ji propíchl)nechci dostávat zase provokačky a nechat si vodu propichovat,ráda bych to zažila konečně přirozeně i když vím že někdy to možné není,dá se pro to něco udělat?Je také nutné vždy nastřihávat?

Odpověď

V zásadě si myslím, že by to problém být neměl. Domluvte se v porodnici kde budte rodit a hlavně zvažte, zda -li je to pro tak mladou dceru vhodné.Dirupce ( propichování) vaku blan by nemělo být bolestivé, pokud je provedena tak jak má a ve vhodnou chvílu. Je na porodníkovi, aby zvážil, kdy to může je to při porodu prospěšné. Vyvolávání porodu je také na lékaři. Existují důvody, kdy by porod měl být vyvolán, jinak může být ohroženo jak miminko, tak i žena. Co se týče nástřihu, tak bude záležet opět na aktuální situaci ve chvíli, kdy se bude hlavička prořezávat. V zásadě u třetirodiček by měla být hráz tak povolena, že by se nástřih provádět nemusel. Na starně druhé ji můžete mít od předchozích nástřihů zjizvenou a hrozilo by její roztržení, pokud by nástřih proveden nebyl.Základem je, aby jste rodila tam, kde důvěřujete tomu, že personál dělá vše ve Váš prospěch.

Stránky

Nejnovější články

 • Je kojení stále tabu?

  Kojení – to nejlepší pro matku i dítě. S tímto tvrzením souhlasí drtivá většina z nás. Ale jak je to v případě, že maminka kouří, pije alkohol nebo používá kojení jako součást sexuálních praktik? Proč některé ženy při kojení tloustnou? Vadí kojení... Celý článek »
 • Když sex bolí

  Ženu může „bolet sex“ hned z několika důvodů. Důležité je proto nejprve oddělit bolest, která souvisí s nějakým zánětem v oblasti malé pánve. Celý článek »
 • Bára v 20. tt: A jsme v polovině!

  TĚHULKA LIVE! BÁRA Ano, už je to tak, polovina celého „těhulkování“ je za námi. Teda, řekla bych, že nejen Laurinka přidává na rychlosti, ale také psaní týdenních článků pro vás. Ten týden vždy tak rychle uteče, že nestačím vstřebávat pořádně... Celý článek »
 • Dopřejme dětem po nemoci čas na zotavenou

  Chladné počasí, plískanice, mlhy a šedá poklice inverze na nebi jsou nejen příčinou sezónních depresí a touhy sbalit si kufry na výlet do teplých krajů, ale bohužel také častým důvodem opakovaných nemocí našich dítek školkou povinných. Jak pomoci... Celý článek »
 • Miminko nechce pít

  Přijímání potravy patří mezi základní potřeby vyvíjejícího se dětského organismu. V raném dětství je však krmení mnohdy spojeno s různými obtížemi. Náhlá odchylka od normálního průběhu krmení může signalizovat počínající akutní onemocnění dítěte.... Celý článek »
 • Kdy navštívit genetika?

  K zubaři chodíme dvakrát za rok, do ordinace genetika se dostaneme třeba jen jednou za život. Máme se doporučení k návštěvě této odborné a trošku tajemné ordinace obávat? Na co se při návštěvě připravit a jak takové vyšetření vypadá? A kdy je... Celý článek »
 • Homeopatická domácí lékárnička

  Máte-li doma malé dítě, potřebujete dobře vybavenou domácí lékárničku. Jste-li příznivci přírodní či alternativní medicíny, jistě jste si oblíbili homeopatika pro jejich jemné působení na dětský organismus. Připravili jsme pro vás užitečný seznam... Celý článek »
 • Miminko úplně hoří! Co teď?

  Nejprve je nutné si říci, že horečka není nemoc. Jedná se o reakci organismu, a to buď na onemocnění, či okolní vlivy. Normální tělesná teplota se u dětí pohybuje od 36,5 do 37 °C a navíc během dne přirozeně kolísá – ráno bývá nejnižší, večer zase... Celý článek »
 • Kojení a jeho vliv na zoubky dítěte

  Věděli jste, že kojení se významně podílí na správném vývoji ústní dutiny, čelisti a zubních oblouků dítěte? Při každém kojení totiž, bez ohledu na to, zda dítě pije nebo saje bez pití, pohybuje svaly, které roztahují zubní oblouk do správného... Celý článek »
 • Jak na zácpu v těhotenství?

  Není to zrovna populární konverzační téma, ale skutečnost je taková, že přibližně každá druhá těhotná žena se potýká zácpou. Obtížnější vyprazdňování znepříjemňuje těhulce život a kromě toho způsobuje vznik, případně zhoršení potíží s hemoroidy.... Celý článek »

Naposledy navštívené