Rhodos: Všechny krásy Řecka na jednom místě

Na jednom z největších řeckých ostrovů se dá prožít fantastický týden. Podívejte se, co byste určitě měli zahrnout do svých dovolenkových plánů.
foto: Fischer

Krásné moře, čisté pláže, skvělé služby, to vše právem považujeme za samozřejmou kulisu dovolené. Jen v Řecku se ale také setkáte s neopakovatelnou atmosférou a pohostinností místních. A pouze na ostrově Rhodos můžete navštívit třeba motýlí údolí, starověké termální lázně nebo přístav, nad nímž byl rozkročen bájný kolos.

Kolos rhódský

A právě tím začneme. Podle legend všechny lodě mířící do přístavu musely proplout pod rozkročeným obrem – gigantickým kolosem rhodským. Jak ale toto monumentální dílo ve skutečnosti vypadalo, nikdo dnes neví a zřejmě se už nikdy nedozví. Socha měřila mezi 34 a 45 metry, ztělesňovala boha slunce Helia a sloužila také jako maják. Na místě, kde stával kolos, jsou dnes již jen památné sloupy. Rhódský přístav ale určitě stojí za návštěvu. I bez kolosu působí magicky.

Lázně Kalithea

Užít si tu můžete i bývalé termální lázně s nostalgickou atmosférou a krásným zálivem s křišťálovou vodou. Jsou zde dokonale zrekonstruované památky z doby rytířské, impozantní hradby, Palác velmistrů a pestré uličky starých trhů.

Lindos

Na Rhodosu žije kolem 60 000 obyvatel, kteří jsou rozprostřeni do 47 menších měst a vesnic – za nejmalebnější se přitom považuje Lindos. Bílé městečko je vzpomínkou na časy dávno minulé a výstup na akropoli je zde povinností. Obdivovat budete reliéf antické válečné lodi vytesaný do skály, zbytky pevnosti Byzantinců a johanitů a chrám bohyně Athény.

Údolí motýlů

Petaloudes je jediné místo na světě, kde je možné od začátku července do poloviny září spatřit stovky vzácných motýlů. V zalesněné rokli v klidném vlhkém zeleném prostředí žijí vzácní motýli, které sem láká vůně pryskyřičných stromů. Jedná se o světovou raritu, určitě návštěvu doporučujeme.

Vodní hrátky

I na Rhodosu může člověk žít bláznivými tobogány a divokými skluzavkami. Vodní park se nachází v letovisku Faliraki v severovýchodní části ostrova a nabízí kromě množství vodních skluzavek i řadu restaurací, barů a obchodů.

29. 2. 2016 |
Komerční prezentace

Naposledy navštívené