Řízení v těhotenství - buďte v bezpečí

Co dělat, aby žena neohrožovala sebe sama, nenarozené dítě a ostatní spolujezdce? Připoutejte se správně! Pás nenarozenému dítěti neškodí. Právě pomocí pásu a airbagu je matka s dítětem optimálně chráněna.

Od té doby, co je airbagy vybaveno mnoho aut, se pouze na airbag spoléhá mnoho těhotných žen, a již se nepoutá. Je to nebezpečně chybný odhad situace: Dle statistiky se snižuje nebezpečí smrtelného zranění v porovnání s úplným nezabezpečením airbagem o 15 %, s kombinací pás – airbag však až o 70 %. Obávaná zranění dítěte airbagem se doposud nepotvrdila. Bederní pás se musí položit kolem břicha a na okraj přes kyčelní kosti. Pouze pokud je uprostřed napnut přes břicho, může dojít k vnitřním zraněním. Nenastavujte pás příliš volně. Jinak můžete při dopravní nehodě sklouznout dolů a pás táhnoucí nahoru může způsobit vám i dítěti těžká zranění. Navíc by nemělo být vaše opěradlo příliš skloněné dozadu. 

V posledních třech měsících těhotenství byste měla jezdit autem co nejméně, v devátém měsíci vůbec ne. V tomto stadiu je vaše dítě chráněno plodovou vodou stále méně. Tím drasticky narůstá nebezpečí zranění při dopravní nehodě. 

Ochrana nenarozených dětí

Těhotné ženy by měly jezdit autem nejraději v kalhotách a s bederním pásem BeSafe. Pás BeSafe je prověřené zařízení, které odvádí při každé kolizi tlak bederního pásu pryč od břicha ke kyčlím. Tak může být nenarozené dítě při kolizi chráněno před extrémním zatížením. Pásy typu BeSafe se mohou namontovat na každé sedadlo vozidla a jsou k dostání ve speciálních "baby" obchodech.

I s tímto vybavením by měly jezdit těhotné ženy pokud možno zřídka. Dávejte se odvézt. 

Vedení bederního pásu

Bederní pás by se měl vést zcela dole kolem břicha a měl by být pevně utažen. Opěradlo nastavit pokud možno svisle.

SPRÁVNĚ

Vedení pásu pod břichem chrání nenarozené dítě.

CHYBNĚ

Vedení pásu přes břicho může vést ke smrtelnému zranění nenarozeného dítěte.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené