Rizikové kolo Trek Mystic

Dětské kolo Trek Mystic 16“ v. č. WTU 282PO463D nesplňuje požadavky na bezpečnost. Rukojeti řidítek jsou opatřeny krytým koncem o průměru 31 mm (požadavek – alespoň 40 mm). Na kole je namontován kryt řetězu, který zcela zakrývá vnější stranu řetězu, ale nezakrývá vnitřní stranu převodníku ani řetězu (požadavek - chránič řetězu, který zcela zakrývá vnější stranu řetězu, převodník a pastorek zadního náboje, vnitřní stranu převodníku a body v nichž se stýká řetěz s převodníkem).

Při jízdě na kole je pravděpodobné, že nastane situace, kdy dojde k zachycení oblečení, tkaniček obuvi, popř. přiskřípnutí prstů z důvodu nedostatečného zakrytování řetězu – možnost pádu uživatele. Při smeknutí rukou z řidítek z důvodu nerozšířených konců rukojetí může dojít při jízdě k pádu (hrozí vnější i vnitřní poranění měkkých částí těla). Riziko spojené s běžným používáním výrobku je stále přítomné a reálné.

„ČOI zakázala prodej uvedeného nebezpečného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek z trhu,“ řekla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Zdroj: ČOI, Praha 11. května 2009

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené