Rodíte a nemocnice vás odmítne. Co dělat?

Žena porodila v sanitce 500 metrů od nemocnice, která ji odmítla přijmout.

„Někoho vám pošleme. Třeba sestru,“ odpověděla nemocnice na žádost o zásah lékaře u probíhajícího porodu, kdy hlavička dítěte byla porozena (žena ji měla mezi nohama).

Co tomu říkáte? Na vaše názory čekáme v našem diskusním fóru.

Jak se to seběhlo

Mladá žena začala rodit v pražské Libni ve čtvrtek 8. dubna večer. Protože na ni kontrakce přicházely již po čtyřech minutách, spěchali s ní záchranáři podle mluvčí pražských záchranářů Jiřiny Ernestové do nejbližší porodnice, tedy do tři kilometry vzdálené nemocnice Na Bulovce.

Nemocnice se brání

Nemocnice tvrdí, že nešlo o odmítnutí. „Byla to nešťastná shoda náhod. Naše lékařka na gynekologicko-porodnickém oddělení se věnovala vysoce komplikovanému a rizikovému porodu, při kterém byla rodička v ohrožení života,“ popsal mluvčí fakultní nemocnice Jakub Hofmann. Žádný stop-stav na porody nemocnice podle něho nemá.
„Oba jsou v pořádku a hospitalizovaní u nás,“ řekl dopoledne Hofmann. Už odpoledne ale žena údajně podepsala reverz a nemocnici opustila.

Záchranáři se zlobí

Záchranáři se přes šťastný konec na nemocnici zlobí. Kdyby došlo při porodu ke komplikacím, mohlo být vše jinak.

Vedení nemocnice lékařku nakonec potrestalo. Mluvčí nemocnice v písemném vyjádření sdělil, že záchranka byla faxem už v 15:40 informována, že není možné na Bulovce rodičky přijímat.

Milé čtenářky, co tomu říkáte? Na vaše názory čekáme v našem diskusním fóru.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já jsem si pustila záznam toho hovoru, nebylo to moc srozumitelné, ale vyrozuměla jsem, že to byly jakoba dva telefonáty, poprvé doktorka spěšně odhrkla, že nemá čas a má tam vážný případ, podruhé (měla jsem trochu pocit, že je to možná i jiná doktorka) se docela vykecávala a na několikrát opakovanou výzvu dispečerky, ať přestane vykecávat a někoho tam proboha už pošle, reagovala uraženě tou výše zmíněnou větou. Taky nechápu, když je to velká porodnice, že tam byla ve službě jen jedna doktorka...? Měla tam vážný případ, tj. i u něj bych očekávala, že bude personálu víc.

Jinak já zažila odmítnutí na vlastní kůži, bohužel člověk má při porodu i po něm svých starostí dost, na nějaké účinné vyjednávání nebo následné žaloby není sil. To snad abychom k porodu chodily s právníkem... Stěžovala jsem si v nemocnici, na ministerstvu zdravotnictví i u Lékařské komory, všude jsem se dozvěděla, že to bylo v pořádku. Podle zákona je porod akutní stav a nemocnice rodičku odmítnout nesmí... jenže roďte tam, kde vás nechtějí, to vám na psychické pohodě moc nepřidá... Od té doby rodím doma a jsem moc spokojená.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

zdravím, tohle mi připadá dost absurdní, dyť je to porodnice a to tam mají jeden či dva sály, nehledě na to Bulovka tvrdí že se doktorka byla u komplikovaného porodu, přitom na zveřejněném záznamu mohla diskutovat s dispečerkou, kdyby nekrafala tak mohla tu paní rychle odrodit, protože hlavička mezi nohama je předzvěst toho že už to nebude trvat dlouho, ne? Kam podle nich měli paní vest? Do podolí k appolinári vzdálených x kilometrů? Pochopím pokud vezou ženu které "jen" praskla voda. to po autonehodě taky odmítají polomrtvé zraněné?

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené