Rýma u nejmenších dětí

U novorozence je dýchání nosem vrozený reflex. U nejmenších dětí je naprosto nezbytné, aby nosní dutiny, potažmo i oblast nosohltanu byly řádně průchozí. Pokud se objeví příznaky rýmy je nutné věnovat dětem patřičnou pozornost. Naším cílem je šetrně zajistit řádnou nosní hygienu. Co proto můžeme udělat?

Jedna z možností je využít nosní příravky, které aplikujeme přímo na nosní sliznici. Jedná se o skupinu léčiv zajišťující, aby sliznice oplaskla. Nos se stane lépe průchodným a dítě může volně dýchat nosem.

Jedním z těchto přípravků určených pro kojence do 1 roku věku je Nasivin Sensitive 0.01 %. Jeho hlavním výhodou je speciální aplikační systém tzv. „skákající kapky“ – speciální tryska sama připraví potřebnou dávku a prostým jediným zmáčknutím lahvičky dnem vzhůru se uvolní kapka přímo do nosu ležícího dítěte.

Pro děti od 1 do 6 let je Nasivin Sensitive 0,025% sprej, který umožní pohodlné podání ve stoje nebo vsedě.

Obvyklé dávkovací schéma u novorozenců je 1 kapka 2-3krát denně do každé nosní dírky u starších dětí jedno vstříknutí.

Klinické studie prokázaly, že skupina léčiv Nasivin Sensitive má velmi rychlý nástup účinku – první odpověď sliznice je patrna po 25 vteřinách po aplikaci. Poté v řádech minut dochází k oplasknutí sliznice. Účinek přetrvává až 12 hodin.

V obou případech je vhodné a efektivnější aplikovat léčivo na čistou nosní sliznici. Nejdříve tedy vyčistíme dítěti nos například mořskou vodou Stérimar Bébé, necháme jej vysmrkat a až poté použijeme léčivý přípravek.

Závěrem je třeba zdůraznit, že péče o nosní sliznici v dětském věku je základem dobrého prospívání celého organismu. Nepodceňujte banální rýmu, neboť i ta pokud není řádně léčena, může skončit i vážnými komplikacemi.

Nasivin Senstitive 0,01% a Nasivin Sensitive 0,025% jsou léky k nosnímu podání. Obsahují účinnou látku oxymetazolini hydrochloridum. Před použitím čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

K pravidelné nosní hygieně u nás doma už od narození patří kapičky Quixx Baby,fungují jako prevence a krásně pečují a zvlhčují sliznici v nosánku....Zároveň pomáhají v léčbě rýmy a usnadňuje volné dýchání nosem, a tak předchází potížím s kojením a spánkem.Kapičky se velmi dobře dávkují a co mi vyhovuje nejvíc,že se používají podle potřeby a jsou nenávykové...

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené