S miminkem na koncert?

Jste holka do nepohody a máte i po nedávném porodu neutuchající zájem o kulturní a společenské dění? Stýská se vám po uvolněné atmosféře hudebních festivalů? Určitě vás ale napadá, jak to bude vnímat vaše dítě.

Poslech oblíbené, ne moc hlasité hudby může vás i dítě hezky naladit, ale na hlasitou hudbu a hluk obecně si dejte raději pozor. Malinké děti na hudební festivaly samozřejmě nepatří. Hluk jim velmi vadí. Nejde jen o možné poškození sluchu, ale také o psychický stres, který může dítěti způsobit.

Těžko sice bude někdo bránit činorodým rodičům, aby brali své děti všude s sebou. Je však dobré uvědomit si některá rizika s tím spojená.

Trvalé poškození sluchu

Podle pediatra Martina Gregory to příroda naštěstí zařídila natolik chytře, že jsou kojenci i batolata schopni časem se s následky velkého hluku vyrovnat, takže k dlouhodobému poškození dojít nemusí. Ale i krátkodobé poškození je přece naprosto zbytečné. A navíc, pokud by bylo dítě vystavováno nadměrnému hluku opakovaně, k poruše sluchu nakonec opravdu dojde.

Aspoň na chvilku

Pokud vám to nedá a na akci stejně vyrazíte, možná vás napadne svěřit děťátko na chvíli někomu, kdo na vás počká na klidnějším místě. V takovém případě ale nezapomeňte člověku, kterému dítě svěříte:

  •  dát číslo svého mobilního telefonu, ujistit se, že máte nabitou baterii a zapnuté zvonění nebo vibraci,
  •  domluvit si čas a místo vyzvednutí dítěte,
  •  vysvětlit veškerou potřebnou péči o dítě na danou dobu,
  •  vybavit dítě náhradními plenkami, oblečením, případně jídlem a pitím,
  •  nezapomenout dát s sebou léky, pokud je dítě pravidelně užívá, upozornit na jeho možné alergické reakce.

V případě, že bylo dítě vystaveno velkému hluku po delší dobu, doporučujeme pro jistotu po takové události co nejdříve navštívit dětského lékaře.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené