Sheron holčička

+1
+8
Pohlaví: 
ženské
Četnost jména: 
Dětí s tímto jménem se v minulém roce narodilo 0
Celková četnost: 
Dětí s tímto jménem se od roku 1945 narodilo 1
Jméno Sheron - vývoj počtu narozených dětí
Jméno Sheron - vývoj oblíbenosti jména
Vývoj popularity jména v ČR:
Statistika vývoje jména byla před rokem 1945 značně nepřesná. Od roku 1958 je odchylka menší než 10%. Zdroj: MVČR.
 • Jména očima módy aneb Co teď frčí

  Jména podléhají módě stejně jako cokoli jiného. Dnes je vzácné spatřit na ulici ženu se sukní nízko pod kolena a stejně vzácná jsou i setkání s Anastázií, Amélií, Otakarem či Svatoplukem. Zato se dnes před školkou zdraví ještě nedávno téměř... Celý článek »
 • Co všechno znamená jméno: Jakub

  Jméno Jakub vzniklo z hebrejského jóséph, znamenající „pokračující“, nebo také „ať pokračuje“. V knize Genesis, která velmi podrobně popisuje zrod tohoto jména, se dočteme, že Ráchel se nejdříve narodil syn Ezau a po něm jako druhorozený syn Jákob... Celý článek »
 • Jméno za trest?

  Co všechno nás ovlivňuje, když vybíráme jméno pro miminko? Bývá to většinou hned několik věcí. Záleží na rodinných zvyklostech, vkusu rodičů, zkušenostech, ambicích. V dřívějších dobách byl repertoár jmen daleko omezenější, bylo to něco mezi 100... Celý článek »
 • Co všechno znamená jméno: Jan

  Jméno Jan, latinsky Joannes, pochází z hebrejského „Jóchánán“, což znamená „Bůh je milostivý“. Prapůvodní význam jména spočívá jednak v tom, že Bůh se smiloval a daroval rodičům zřejmě dlouho žádané dítě, ale Bůh byl milostivý i k samotnému... Celý článek »
 • Co všechno znamená jméno: Tereza

  Jméno Tereza má řecký původ. Jeho oblibu významně ovlivnila osobnost španělské Svaté Terezy (1515-1582), která založila řád bosých karmelitánek, mívala vidění a sepsala řadu úvah a básní. Její duchovní odkaz způsobil, že jméno je často přijímané... Celý článek »
 • Co všechno víme o jméně Tomáš

  Základem jména Tomáš je syrské „tóma“ původně „teóma“, což značí dvojče. Tento původ „z dvojčat“ či dvojnictví naznačuje, že nositel jména je komunikativní, přátelský a společenský a jakoby mezi ostatními lidmi neustále hledal svou neexistující ... Celý článek »
 • Co všechno víme o jméně: Karolína

  Jméno Karolína, ale i Karla, je ženským protějškem jména Karel. Ve světě je známá jako Charlotte, Caroline , ale také jako Lotte či Lolu. Základem jména Karel je germánské „karlaz“ a „karal“ s významem „muž“ či „chlap“, což značí nejen fyzickou,... Celý článek »
 • Co všechno víme o jméně Natálie

  Jméno Natálie pochází z latiny ze slova „natalis“, což značí „narození se týkající“.Méně známé je, že latinsky je „dies natalis“, tj. den narození chápáno současně jako den narození Ježíše Krista, tedy i označení pro Vánoce, které se italsky... Celý článek »
 • Jméno podle neděle

  VÁŠ PŘÍBĚH Snad každá žena přemýšlí o jménech svých dětí dávno před tím, než je těhotná a některá už má vybráno předem. Já ne, a když ta doba nastala, zjistila jsem, že to lehké nebude. Manžel mi moc neporadil, líbilo se mu jen jedno jméno, ale v... Celý článek »
 • Jméno si naše miminko vybere samo

  VÁŠ PŘÍBĚH Jsem ve 28. týdnu těhotenství a s manželem jsme se rozhodli, že si pohlaví našeho mrňouska nenecháme říct. Jelikož svého muže Daniela velice miluji, tak mi přišlo hezký, pokud by se narodil chlapec tak ho pojmenovat po něm. Toto... Celý článek »
 • Jak nejlépe vybrat jméno pro dítě?

  Jak se bude jmenovat? Jedna z nejkrásnějších otázek ve chvíli, kdy zjistíme, že čekáme miminko. Vybíráme jména, která se dají zdrobnit, nepřipomínají nám žádného protivu, souhlasí s ním širší příbuzenstvo a také si rozumí s naším příjmením. Vždyť... Celý článek »
 • Jak se bude vaše dítě jmenovat

  Již čtvrté vydání této knihy Miloslavy Knappové je aktualizované v souladu s jazykovým, společenským i legislativním vývojem. Obsahuje jména česká i cizojazyčná, věnuje se jejich významu, pravopisu, výskytu a oblibě. Celý článek »

Naposledy navštívené