Soutěž – Získejte hrací deku

Malé děti jsou náchylné k řadě nemocí způsobených viry nebo bakteriemi. Například pneumokoky mohou způsobovat nebezpečná invazivní onemocnění i velmi časté a bolestivé záněty středního ucha. A přitom lze těmto onemocněním předcházet pomocí očkování.

Například vakcína Synflorix nabízí pokrytí hlavních invazivních sérotypů pneumokoka, kterými jsou děti v České republice ohroženy, a také pomůže zabránit až 51,5% případů zánětů středního ucha způsobených pneumokoky. Navíc je vakcína Synflorix plně hrazena ze zdravotního pojištění, takže na ni rodiče nemusí nic doplácet*, a mohou tak za ušetřené peníze dopřát dítěti více ochrany také proti dalším infekčním onemocněním, např. rotavirovým infekcím.

Onemocnění zvané rotavirová gastroenteritida je totiž jedním z nejčastějších důvodů hospitalizace u dětí do pěti let věku. Účinnou ochranou může být včasné očkování proti rotavirům vakcínou Rotarix, které může být zahájeno již v 6 týdnech života dítěte . Druhá dávka musí být podána do konce 24. týdne života dítěte.

3 správné odpovědi budou vylosovány a obdrží ceny.

V termínu od 4. 4. do 24. 4. 2011 správně odpovězte na soutěžní otázky a vyhrajte hrací deku.

Soutěžní otázky naleznete zde. Před vyplněním odpovědí se nezepomeňte přihlásit. Nové registrace jsou možné zde.

Vyhlášení výherců proběhně ve čtvrtek 5. 5. 2011.

Reklama na léčivé přípravky

* Vakcína SynflorixTM je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění, je-li očkování zahájeno mezi třetím a pátým měsícem věku pojištěnce a pokud jsou 3 dávky vakcíny aplikovány do sedmého měsíce věku.

Vakcíny SynflorixTM a RotarixTM jsou léčivé přípravky dostupné pouze na lékařský předpis.

Vakcína Rotarix není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění. O vhodnosti očkování se poraďte se svým dětským lékařem.

Před použitím si pečlivě prostudujte příbalovou informaci.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den kdy bude slosování?

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené