Strach z gynekologa

S Radimem Uzlem o strachu z gynekologa: Moje žena odmítá gynekology, a když má k nějakému jít, tak o něm nemluví jinak než jako o „řezníkovi“. Navíc si stýská, že to muži neznají. Proč muži nemají své odborné lékaře pro tuto určenou oblast? Vždyť vzhledem k tomu množství problémů s erekcí, plodností, prostatou atd. by si je nejspíš i zasloužili.

Vaše žena zřejmě dosud nenarazila na opravdu dobrého ženského lékaře. Rozhodně není možno očekávat, že by snad gynekologické vyšetření přinášelo někomu jakési potěšení. V moci gynekologa však nesporně je, aby se pacientka necítila trapně a nepříjemně. 

Bohužel však existují kromě špatných automechaniků, elektrikářů, učitelů a právníků taky špatní gynekologové, kterým na pocitech vyšetřované ženy nezáleží. 

Často se stává, že místo toho, aby kontakt s pacientkou začali přátelským rozhovorem, nutí ženy, aby do jejich ordinace vstupovaly jako do mešity bez bot a navíc ještě s holým zadkem. Jistě neprozradím žádné tajemství, když řeknu, že gynekologické vyšetření by nemělo být bolestivé. A vystavím se možná pomstě svých ženských kolegyň konstatováním, že mnohé útrapy si často způsobují ženy navzájem. 

Muži mají samozřejmě taky odborné lékaře, na které se mohou s problémy týkajícími se přirození obracet. Jsou to urologové a sexuologové, v případě podezření z nákazy pak odborníci v oblasti dermatovenerologie. Je zajímavé, že k mužům bývají odbornice těchto oborů většinou laskavé a ohleduplné. Aspoň nedávno nám napsal jeden mladík, že by chtěl být svou paní doktorkou vyšetřován co nejčastěji. 

Poraďte své ženě, aby změnila ošetřujícího lékaře. Dnes by to už neměl být žádný problém. 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den chtela bych se zeptat podle čeho si mám vybrat svého gynekologa myslím že to není tak jednoduché ja nejsem taky spokojene ze svou gynekoložkou a hlavne dneska maj všude přeplnené ordinace tak jen tak Vás nevemou dekuji.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené