1 rok

Rostu, rosteš, rosteme

Růst dítěte je zrcadlem jeho zdraví. Je výsledkem působení genetických faktorů, tedy toho, co jsme mu jako rodiče dali do vínku, jeho výživy, nemocí, které na sebe mohou upozornit právě jen poruchou růstu a dalších vlivů prostředí. Jinými slovy: růst dítěte ovlivňuje zprostředkovaně i rodinné... Celý článek »

Zácpa u těch nejmenších

Všichni víme, jak zácpa dokáže potrápit dospělého – což potom maličké miminko. Bolest bříška, pocity napínání, křeče a výsledkem je uplakané dítě, které nelze utišit. Víte, jak v případě zácpy kojenci ulevit a kdy je třeba tento problém řešit s... Celý článek »

Jak vybrat správnou autosedačku

Dětská autosedačka je jedinou účinnou ochranou dětí při autonehodě. Při jejím výběru by proto neměla být hlavním kritériem pouhá snaha vyhovět dopravním předpisům nebo nízká cena. Za svou šetrnost bychom mohli zaplatit cenu nejvyšší.  Celý článek »

Na slunce bez obav

Prima, prázdniny jsou za dveřmi! Je to první léto vašeho miminka, příležitost seznámit se s mořem, objevit hory, setkat se s bratranci, strýčky a tetičkami. Budete překvapeni, jak všechny tyto nové podněty urychlí citový vývoj vašeho miminka!... Celý článek »
foto: archiv firmy OMEGA PHARMA a.s.

Imunita dětí v zimě

Bacily jsou všude a v dětském kolektivu se každá viróza lehce šíří. Výsledkem jsou teploty, kašel, nudle u nosu a probdělé noci. Doplněk stravy MultiIMUN Sirup obsahuje vitamín C, snižuje míru únavy i vyčerpání a přispívá k normální funkci... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Jak vhodně podporovat imunitu u dětí

Je to taková nechtěná tradice: každý rok, když malá nastoupí v září do dětského kolektivu, nejpozději do měsíce onemocní. Skoro s jistotou bych si už na konci prázdnin mohla na přelom září/října v kalendáři rezervovat nejméně týdenní volno pod... Celý článek »

7 tipů na dárky pro holčičky

Připravili jsme pro Vás několik tipů na skvělé vánoční dárky pro holčičky různého věku i rozličných zájmů. Máte doma starostlivou malou maminku, šikovnou kadeřnici, milovnici koní, kouzelnici zkoušející různá kouzla a čáry nebo fanynku výstředních... Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (3)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Pitný režim a mléko, šunka a ryby v jídelníčku malých dětí – nutriční terapeutka Alena Strosserová, která připravuje zdravé jídelníčky pro obézní Terezku z našeho projektu, zodpovídá další dotazy. Celý článek »

Dětské nemoci spojené s kožní vyrážkou

Vyrážka na kůži provází celou řadu infekčních virových onemocnění (zarděnky, plané neštovice, pátá a šestá nemoc) a některé bakteriální nemoci, jako je spála, hnisavý zánět mozkových blan nebo stafylokoková kožní infekce, impetigo. Vyrážka může... Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (1)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Problémů se stravováním, se kterými se potýkají rodiče malých i větších dětí, existuje spousta. A názory na to, co je a co není pro malé děti vhodné, se mění. Alena Strosserová, nutriční terapeutku, která připravuje... Celý článek »

Rýma u nejmenších dětí

U novorozence je dýchání nosem vrozený reflex. U nejmenších dětí je naprosto nezbytné, aby nosní dutiny, potažmo i oblast nosohltanu byly řádně průchozí. Pokud se objeví příznaky rýmy je nutné věnovat dětem patřičnou pozornost. Naším cílem je... Celý článek »

Dejte pozor na áčko

V celé populaci onemocní žloutenkou typu A nejčastěji děti do věku 10 let. Ptáte se, jak nejlépe ochránit své dítě? Odborníci se shodují, že účinnou prevencí proti žloutence typu A je očkování. V dubnu a květnu na něm ušetříte až 400 Kč.* Celý článek »

Právě píšete na Diskuzi

Co s nadýmáním u miminek? Darovat pupečníkovou krev? Co testy v těhotenství? Rodíte už na jaře? Nebo až v létě? Nebo máte úplně jiné starosti? Stačí se sejít a promluvit si o tom na naší Diskuzi. Celý článek »

Linola jde s dermatology pod kůži

Svědění, olupování, bledost nebo naopak zarudnutí obličeje a vznik drobných puchýřků. To jsou nejběžnější projevy atopického ekzému, kožního onemocnění, kterým trpí až 16 % dětí malých dětí. Onemocnění je nepříjemné nejen po tělesné stránce, ale... Celý článek »

Máme očkovat dítě proti meningokoku?

Na první pohled si nevšimnete, že má Katka trvalé následky. Dnes je jí již pětadvacet, studuje vysokou školu a působí vyrovnaným a zdravým dojmem. Teprve když s ní strávíte delší dobu, uvědomíte si, jakou měrou se na ní invazivní meningokokové... Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené