agresivita

Dětská agrese je běžná a mnohdy přínosná

Všichni rodiče si přejí mít hodné, milé a slušně vychované dítě. Agrese a vztek nemají často v tomto ideálním světě místo a jsou potlačovány jako negativní emoce. Přes všechnu lásku, kterou rodič svému potomkovi poskytuje, neběží vše podle plánu: Tu se chlapec zakousne kamarádovi do ruky, protože... Celý článek »

Malé rituály proti strachu ze samoty

„Ještě nechoď,“ žadoní malé děti, když je ukládáme večer do postýlky nebo se s nimi ráno loučíme ve školce. Samotu a odtržení od rodičů snášejí špatně. Pro jejich další vývoj je však důležitá. Ovšem měli bychom je na tuto situaci náležitě připravit. Celý článek »

Vývoj řeči a vstup do školky

Kolem třetího roku nastávají většinou v životě dítěte takové změny, které navždy a trvale ovlivní jeho další průběh. Bývají to vývojové komplikace způsobené dozráváním osobnosti, tedy období nazývané obdobím vzdoru, ale také to bývá vstup do... Celý článek »

Tátové, buďte aktivní

ROZHOVOR Martin Jára je zajímavý a inspirativní muž. Otec čtyř dětí, psycholog a publicista stojí v čele Ligy otevřených mužů. S Babywebem vedl rozhovor o otcích a otcovství. Celý článek »

Jak vychovávat dítě?

Autoritativně, nebo demokraticky? Věčná otázka. Výchova je tak komplikovaný a náročný proces, že se málokdy dá přesně určit, který rodičovský postoj je správný. Dítě, kterému rodiče neustále něco zakazují, přikazují a nedají mu žádné vysvětlení,... Celý článek »

Reakce sourozence na příchod miminka

Reakce dítěte na narození sourozence mohou být různé a nedají se dopředu odhadnout. Každé dítě je trochu jiné a tak i reakce mohou být rozdílné. Záleží na osobnosti dítěte a jeho psychické stabilitě. Jiná může být reakce u zdravého dítěte a jiná u... Celý článek »

Co nám vlastně říkají sny?

Snům se od nepaměti přikládala mystická síla. Během posledních padesáti let se o výklad snů zajímají i odborníci – psychologové i vědci. I je pronásleduje základní otázka – dokážou nám sny skutečně něco sdělit? Celý článek »

Násilí na dětech vzrůstá!

Týrání dětí v Česku přibývá, v naprosté většině případů není odhaleno a trvá po celé dětství. Dítě není schopno dovolat se pomoci, protože týrané děti často nenavštěvují žádná kolektivní zařízení, ani nechodí ven. Navíc týrání může začít už v... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené