anorektička

Symbol matky

Již v legendách se objevují vzory, které ztělesňují hlavní, přejímaný způsob jednání předávaný výchovou a kulturou, což je zachyceno i ve významu slova archetyp (z řečtiny – dominantní obrazy). Určitě jste termín archetyp z autorské dílny Gustava Junga již slyšeli. Co se pod ním skrývá? Vzory... Celý článek »

Maminko, co tvoje strie?

VÁŠ PŘÍBĚH Život píše příběhy a trapasy zvlášť, tedy pokud máte tak úžasné a všetečné děti jako já. Mám čtyři děti a musím říct, že příhod a někdy i trapasů je dost, ale nestěžuji si. Celý článek »

Jídlo jako závislost

Jídlo neodmyslitelně patří k našemu životu. Jak to ale vypadá, když jídlo začne zabírat v našem životě stále větší prostor? V poslední době se ve vědeckých kruzích spekuluje o tom, že závislost na jídle může mít podobné příznaky, jako závislost... Celý článek »

Když je touha po jídle silnější

Stává se vám, že občas máte neodolatelnou chuť na čokoládu nebo brambůrky a ta touha je tak silná, že musíte jít a čokoládu nebo brambůrky sníst? Pokud ano, máte i vy zkušenosti s fenoménem tzv. bažení neboli silné touze po jídle, kterému v... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené