chrastítka

Batole LIVE (26): Všude samé přípravy

K velkolepé oslavě dvojnarozenin se chystá Helenka, bude totiž slavit společně se svou maminkou. U Páti doma probíhají také přípravy, ovšem spíše praktického než oslavného rázu, neboť příchod nového člena rodiny se pomalu, ale jistě blíží. A... Celý článek »

Mimi LIVE! Josífek: Ne a ne zhubnout

Kojím, běhám kolem dětí, manžela, domácnosti, cvičím, ale pořád se mě držej kila, která jsem nabrala v těhotenství. Josífkovi jsou už čtyři měsíce, takže to docela to řeším… A co vaše tělo po porodu? Jste to už zase vy? Celý článek »

Hračky

Hračky jsou důležitým společníkem dítěte v jednotlivých fázích jeho vývoje. Jejich prostřednictvím dítě poznává svět. Celý článek »

Druhý a třetí měsíc života

V období 2. a 3. měsíce dochází k výrazným změnám ve vývoji chování dítěte. Zatímco v 1. měsíci dítě bdělo jen velmi krátkou dobu, ve 2. a zejména pak ve 3. měsíci se délka bdění prodlužuje. Stanovit přesně, kolik času by mělo být dítě v tom... Celý článek »

Miminko

Miminko přichází na svět vybaveno základními reflexy, které jsou nezbytné k přežití: dýchání, sání, polykání, kromě toho ještě disponuje pohybovým a úchopovým reflexem nebo lekavostí. Sledujeme-li vývoj miminka měsíc po měsíci, nestačíme žasnout,... Celý článek »

Novorozenec

Novorozenecké oblečení a jeho výběr je téměř neomezený, často však svádí maminky k tomu, že nakoupí hodně oblečků, které novorozenec neunosí, protože z nich dřív vyroste. Prvních dvacet osm dní svého života je člověk nazýván novorozencem. Je to... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené