denní režim

Katka: První dny a první týdny života pozemského

TĚHULKA LIVE! KATKA Naší malé a šikovné ženské jsou už celé dva týdny. Během prvních dní jsme se obě učily spolu komunikovat, rozumět si a splnit očekávání druhé. Ale teď už naprosto upřímně – já jsem se učila komunikovat, rozumět a naplnit očekávání Anežky. :-) Však má ta malá princezna plný... Celý článek »

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Katka v 35. tt: Těhotenská jízda

TĚHULKA LIVE! KATKA Milí čtenáři, zklamu vás. Nekonala se žádná party ve stylu těhotenské jízdy, kde hlavními účastnicemi jsou nastávající maminky. Nebylo ani žádné posezení u kávičky, klidné popovídání a večírek na přivítání miminka, které brzo... Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Jak nejlépe jíst při kojení

Maminka se po návratu z porodnice někdy nestačí ani najíst. Pro její zdraví a zdraví dítěte je však vyvážené stravování se zvýšeným množstvím tekutin a látek ochranných (tedy vitamínů, flavonoidů, minerálních látek) velmi důležité. Energetická... Celý článek »

Cítím málo pohyby

VÁŠ DOTAZ Jsem těhotná 27. tt+4 a někdy se stane, že cítím málo pohyby. Je to tím, že má miminko svůj režim nebo může být něco špatně? Když kope, tak nohama, ale rukama vůbec. Zdenka Celý článek »

Budu dobrou mámou?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Je otázka, se kterou jsem se setkala snad u každé ze svých kamarádek nebo těhotných známých. A je to otázka dobrá. Jenže na ni nejde odpovědět – tedy alespoň ne dopředu. Celý článek »

Mateřský instinkt

Tento článek je určen všem maminkám, kterým se právě narodilo miminko nebo ho ještě čekají. Slouží jako úvod k sérii dalších článků na téma péče o novorozence a kojence a správné zacházení s ním. Celý článek »

Očkování: novodobá Sofiina volba?

Očkování je proces, při kterém je podáván antigen s cílem navodit stav imunizace organismu. Proč se stále silněji ozývají hlasy rodičů a některých lékařů, že očkování je škodlivé a některá povinná očkování dokonce zbytečná? Pokusíme se podívat na... Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

Houpácnost

MIMI LIVE! ANITA Proměnili jsme se v houpácnost. Houpací domácnost. Naše Anitka je totiž houpací miminko. Postupně jsme proto vybavili náš byt nejrůznějšími zbytnostmi i nezbytnostmi. Velký gymnastický míč zajišťuje pružné houpání v náručí.... Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (8)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Je dítě příliš vybíravé a je ochotno sníst jen některé druhy potravin? Nebo nejí skoro vůbec? A co děti s potravinovou alergií nebo diabetem? Jaké mají možnosti? To se dozvíte v poradně nutriční terapeutky Aleny Strosserové. Celý článek »

Jak se stát milovaným prarodičem

Sžít se s novou rolí babičky nebo dědy není vždy úplně jednoduché. Bez nadsázky by se dalo říct, že jde o reparát zkoušky z dospělosti. Prozradíme vám několik zásad, díky kterým se s tímto opáčkem popasujete na výbornou. A jako bonus slibujeme, že... Celý článek »

Horoskop jako cesta do nitra dítěte

Nedávno mi moje starší dcera po příchodu ze školy líčila, že s paní učitelkou hráli zajímavou hru. Podle data narození zjišťovali, v jakém znamení se kdo narodil, a posléze ke každému znamení přiřazovali různé charakteristiky, co má kdo rád a... Celý článek »

Mimi LIVE! (27): Krmení a křest

Maminka Bára se snaží se začínajícím přikrmováním vychytat Jonáškův denní režim tak, aby stihl i něco jiného než jíst a spát. Šimonek už příkrmy zvládá a má za sebou velkou událost: v kruhu rodinném byl pokřtěn. Celý článek »

Mimi LIVE! (14): První výlety

Naše miminka pomalu začínají objevovat jiné světy. Jonáš vyrazil s rodinou poprvé na chalupu, Šimon zase na tetinu promoci. Všechno proběhlo na jedničku, ale jak se říká, všude dobře, doma nejlíp.  Celý článek »

Jak s dítětem mluvit o smrti?

Mami, proč umřela babička? Kam šla? A já taky umřu? A kdy?Děti se o smrti dozvědí celkem brzy – slyší o ní v pohádkách, vidí ji v televizi, na procházce míjejí mrtvé brouky nebo žáby a na silnici přejetá zvířata všeho druhu. Některé děti zažijí v... Celý článek »

Bioptron - světlo v péči o děti

Trpí vaše dítě někdy nemocemi horních cest dýchacích nebo kožními ekzémy? Je vaše dítě po fotbale nebo vybíjené samá modřina? Toto jsou jedny z nejčastějších problémů, které matky musí řešit. Každá starostlivá matka se nyní může spolehnout na... Celý článek »

Dieta po porodu

Pokud je třeba dodržovat po porodu dietu související s onemocněním (celiakie, diabetes,…) je to speciální situace, kterou je třeba řešit pod odborným vedením lékaře a nutričního terapeuta. Vnímáme-li pod pojmem dieta redukci, je třeba si uvědomit,... Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené