desatero

Bonding – láska na první dotek

Vzájemné láskyplné pohledy z očí do očí, teplo milující náruče, nahá kůže na kůži. Tak začíná jeden z nejpevnějších vztahů na světě. Vztah mezi maminkou a jejím miminkem. Lze ho označit anglickým pojmem bonding, který doslova znamená lepení,... Celý článek »

Chci dítě

Příchod miminka s sebou přináší mnoho změn. Vlastně se nám změní celý život. Veškeré události s námi bude prožívat ještě jeden další človíček. Velmi brzy přijdou první krůčky i slůvka a než se nadějeme, povedeme našeho drobečka do první třídy.... Celý článek »

Přirozený porod je normální porod

Pojem přirozený porod se často stává předmětem mnoha zmatků. Někdy je chápán jako opak porodu operativního a je tak tedy označován každý vaginální porod. Jindy se používá spojení alternativní porod, což má naznačit, že se jedná o porod, který... Celý článek »

Co vás čeká u zápisu?

DO ŠKOLY Zápis je důležitým krokem předškoláka. Je to často první místo, kde v neznámém prostředí ukazuje, co už umí. Jeho projevy, dovednosti a znalosti mohou ovlivnit jeho další kroky životem. Z předškoláka se stává školák. Co nás u zápisu... Celý článek »

Miminko v létě

Letní dny doslova svádějí k dlouhým procházkám, pobytu venku, na louce, u rybníka, piknikům s kamarádkami. Máte s sebou novorozence nebo kojence v kočárku? Rozhodně nezapomínejte na jeho bezpečí. Celý článek »

S kojencem u moře

Cestování s dětmi k moři je stále populárnější. K moři jedou i těhotné a nejsou výjimkou ani maminky s dvou až tříměsíčními kojenci. Moderní žena se nechce omezovat a vyráží za sluncem stůj co stůj, jak jinak než se svým děťátkem, ať už v lůně... Celý článek »

Světový týden respektu k porodu 2012

O porodech a porodnictví se mluví stale častěji. Dlouhá léta jsme slýchali hlavně to, jaké má naše země v této oblasti výborné výsledky a že rozhodně není třeba nic měnit. Právě neochvějnost tohoto tvrzení bere v poslední době za své. Ukazuje se... Celý článek »

Desatero přirozeného porodu v porodnici

Tento dokument Babywebu vychází z materiálů a doporučení vydaných Světovou zdravotnickou organizací (WHO), Českou gynekologicko-porodnickou společností (ČGPS), Dětským fondem OSN (UNICEF), Koalicí za zlepšení služeb v porodnictví (CIMS) a... Celý článek »

Vybíráme první botičky

S prvním rokem obvykle přichází i první krůček dítěte. Jaké botičky jsou pro ně v tuto chvíli nejlepší? Pokud se vaše ratolest poprvé rozeběhne doma po pevném a teplém koberci nebo v létě na trávě, je lepší, když bude naboso. Jakmile se však spolu... Celý článek »

Desatero pro rodiče předškoláka

DO ŠKOLY Možná si lámete hlavu nad tím, co že to váš malý předškolák má vlastně k zápisu do školy umět. Před časem se nám v redakci dostalo do ruky návodné desatero s podtitulem „orientační pomůcka na pomoc rodičům“, kterou rozesílala jedna... Celý článek »

Jak si užívat rodičovství

No to je jasné – co nejvíc! Až se vám dítě narodí, zjistíte, že radostí je mnohem víc než starostí. Abyste si potomka užili, chce to dodržovat následující pravidla: Celý článek »

Jaký jste táta?

Tátové jsou různí. Někteří jsou hraví a shovívaví, jiní nutí své děti k vrcholovým sportovním výkonům. Někteří pijí pivo a mluví sprostě, jiní pijí čaj a s dětmi dlouze hovoří. Ať už je to ale jakkoli, nejdůležitější na tátech je to, že jsou.... Celý článek »

Dítě je nákladným koníčkem

V životě se jistě vyskytnou okamžiky, kdy člověk váhá, zda vůbec udělal dobře, když se rozhodl pořídit si rodinu. Jedním z prvních podobných momentů je zjištění, že dítě je vlastně nesmírně nákladným koníčkem. Celý článek »

Umím si představit, že budu otcem?

Existuje mnoho publikací, které se tomuto tématu věnují, ale co si budeme namlouvat, chtít se takto připravit na novou roli je absurdní. Je jednoduchou pravdou, že co člověk nezná, toho se bojí. Nicméně v tomto případě také platí, že pociťujete... Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené