desatero

Kdy jet do porodnice aneb Pět základních situací

Nejedna prvorodička si během těhotenství klade otázku, jestli pozná, zda už se její miminko chystá na svět: Máme jet do porodnice, nebo je to planý poplach? Už je „to“ fakt tady? Nabízíme vám pět základních situací, kdy je namístě popadnout připravenou tašku a vydat se do porodnice. Celý článek »

Bonding – láska na první dotek

Vzájemné láskyplné pohledy z očí do očí, teplo milující náruče, nahá kůže na kůži. Tak začíná jeden z nejpevnějších vztahů na světě. Vztah mezi maminkou a jejím miminkem. Lze ho označit anglickým pojmem bonding, který doslova znamená lepení,... Celý článek »

Chci dítě

Příchod miminka s sebou přináší mnoho změn. Vlastně se nám změní celý život. Veškeré události s námi bude prožívat ještě jeden další človíček. Velmi brzy přijdou první krůčky i slůvka a než se nadějeme, povedeme našeho drobečka do první třídy.... Celý článek »

Přirozený porod je normální porod

Pojem přirozený porod se často stává předmětem mnoha zmatků. Někdy je chápán jako opak porodu operativního a je tak tedy označován každý vaginální porod. Jindy se používá spojení alternativní porod, což má naznačit, že se jedná o porod, který... Celý článek »

Co vás čeká u zápisu?

DO ŠKOLY Zápis je důležitým krokem předškoláka. Je to často první místo, kde v neznámém prostředí ukazuje, co už umí. Jeho projevy, dovednosti a znalosti mohou ovlivnit jeho další kroky životem. Z předškoláka se stává školák. Co nás u zápisu... Celý článek »

Miminko v létě

Letní dny doslova svádějí k dlouhým procházkám, pobytu venku, na louce, u rybníka, piknikům s kamarádkami. Máte s sebou novorozence nebo kojence v kočárku? Rozhodně nezapomínejte na jeho bezpečí. Celý článek »

S kojencem u moře

Cestování s dětmi k moři je stále populárnější. K moři jedou i těhotné a nejsou výjimkou ani maminky s dvou až tříměsíčními kojenci. Moderní žena se nechce omezovat a vyráží za sluncem stůj co stůj, jak jinak než se svým děťátkem, ať už v lůně... Celý článek »

Světový týden respektu k porodu 2012

O porodech a porodnictví se mluví stale častěji. Dlouhá léta jsme slýchali hlavně to, jaké má naše země v této oblasti výborné výsledky a že rozhodně není třeba nic měnit. Právě neochvějnost tohoto tvrzení bere v poslední době za své. Ukazuje se... Celý článek »

Desatero přirozeného porodu v porodnici

Tento dokument Babywebu vychází z materiálů a doporučení vydaných Světovou zdravotnickou organizací (WHO), Českou gynekologicko-porodnickou společností (ČGPS), Dětským fondem OSN (UNICEF), Koalicí za zlepšení služeb v porodnictví (CIMS) a... Celý článek »

Vybíráme první botičky

S prvním rokem obvykle přichází i první krůček dítěte. Jaké botičky jsou pro ně v tuto chvíli nejlepší? Pokud se vaše ratolest poprvé rozeběhne doma po pevném a teplém koberci nebo v létě na trávě, je lepší, když bude naboso. Jakmile se však spolu... Celý článek »

Desatero pro rodiče předškoláka

DO ŠKOLY Možná si lámete hlavu nad tím, co že to váš malý předškolák má vlastně k zápisu do školy umět. Před časem se nám v redakci dostalo do ruky návodné desatero s podtitulem „orientační pomůcka na pomoc rodičům“, kterou rozesílala jedna... Celý článek »

Jak si užívat rodičovství

No to je jasné – co nejvíc! Až se vám dítě narodí, zjistíte, že radostí je mnohem víc než starostí. Abyste si potomka užili, chce to dodržovat následující pravidla: Celý článek »

Jaký jste táta?

Tátové jsou různí. Někteří jsou hraví a shovívaví, jiní nutí své děti k vrcholovým sportovním výkonům. Někteří pijí pivo a mluví sprostě, jiní pijí čaj a s dětmi dlouze hovoří. Ať už je to ale jakkoli, nejdůležitější na tátech je to, že jsou.... Celý článek »

Dítě je nákladným koníčkem

V životě se jistě vyskytnou okamžiky, kdy člověk váhá, zda vůbec udělal dobře, když se rozhodl pořídit si rodinu. Jedním z prvních podobných momentů je zjištění, že dítě je vlastně nesmírně nákladným koníčkem. Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené