dětská výživa

Zdraví na dětském talíři

„Jez, jinak neporosteš,“ hrozívaly dětem kdysi babičky, když se jejich vnoučata šťourala v jídle. A cpaly do nich lžičku za lžičkou. Dnešní matky jsou benevolentnější, přesto je při stravování dětí potřeba dodržovat jisté zásady.  Celý článek »

O jídle

MAMINKA HANKA Jsme opravdu to, co jíme? Od mala mě často napadala otázka: Je tohle jídlo to zdravé, které bych měla jíst? Nebo existuje nějaká víc živá (méně pečená a vařená) varianta? Možná proto, že jsem z Moravy a tam je jídlo opravdu důležité.... Celý článek »

20 rad pro pohodové cestování s dětmi

Každá maminka určitě potvrdí, že cestování s dětmi je velmi náročná disciplína. Pokud si však osvojíte několik léty osvědčených tipů zkušených maminek, jízda kamkoliv bude mnohem pohodovější pro vás i vaše ratolesti. Celý článek »

Mýty a pověry o kojení

Připadá vám někdy, že z kojení se stala už skoro samostatná věda? Zřejmě i proto o něm kolují mýty a pověry. Možná jste také někdy slyšeli výroky typu: Když kojím, nemohu otěhotnět. Moje miminko bude moc tlusté, budu-li kojit často. Kojení mi... Celý článek »

Soutěžte o poukázky do drogerie Teta

Teta se mění! Změna obchodů Teta na moderní prodejny s novým logem se sebou přinesla i rozšíření nabídky dětského sortimentu a proměnu prostředí tak, aby si nákupy užily i maminky s kočárky a svými ratolestmi.  Celý článek »

Jak se „vaří“ jahoda

aneb reportáž z výroby dětské výživy...Vcházíme do bílých dveří s cedulkou Linka KV a rázem zavětříme meruňku. „Ano“, potvrzuje naši domněnku ředitel společnosti Hamé pan Libor Bůšek: „Ráno se vařila meruňka a teď je na řadě jahoda.“  Celý článek »

Tipy na zdravý nákup a oběd

Bioprodejny u nás rostou jako houby po dešti. Stoupá tak nabídka biopotravin. Běžně k dostání jsou výrobky z ekofarem a biopotraviny z produkce českých potravinářských firem. Ve větších městech můžete poobědvat v několika restauracích, které vaří... Celý článek »

Dětská výživa bez rizika

Co je pro dítě lepší? Určitě to znáte... Nemůžete se v rodině shodnout na tom, co je pro Vaše dítě nejlepší. Vaření, nebo kupovaný příkrm? Na první pohled krásná zelenina nebo třeba i maso mohou obsahovat příliš vysoké množství škodlivin pro... Celý článek »

Žijeme BIO, žijeme lépe?

„Bio život je o lepším přístupu k vlastnímu životu i k našemu okolí. Neznamená to však nutně žádný extrém,“ tvrdí Iva Buriánková, která si před několika měsíci si splnila svůj sen a v centru Prahy si otevřela bioprodejnu Biotop. Mezi její... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené