dětské chůvičky

Oblečení pro miminko

Nakupování pro miminko je pro většinu rodičů ta největší radost. Mohou totiž vybírat z ohromného množství krásných triček, dupaček a kalhot. Dětská pokožka je ale velmi citlivá a tak se zaměřte místo na barvy a střih na materiál. Ten by se měl snadno udržovat a zároveň i dobře sát, neměl by... Celý článek »

Dětské chůvičky jsou k nezaplacení

Miminko je už na cestě a vám se honí hlavou představy, jak mít co největší jistotu, že bude stále v pořádku? Pomohou vám i šikovné dětské chůvičky. Není ale chůvička jako chůvička. Jak se v nich vyznat? Celý článek »

Co je důležité při výběru kočárku?

První návštěva obchodu s kočárky je nezapomenutelný zážitek. „Nikdy jsme netušili, že existuje tolik druhů kočárků, jsme ohromeni a zmateni zároveň“, je typická první věta budoucích rodičů. Ale nezoufejte, i když vás zavalí realita v podobě... Celý článek »

Monitory dechu

Syndrom SIDS (syndrom náhlého selhání dechové funkce) se může objevit i u zcela zdravých dětí až do jednoho roku věku. Pomocí monitoru dechu mohou rodiče dýchání svého dítěte účinně a spolehlivě kontrolovat. Celý článek »

Židličky na krmení

Pokud už vaše miminko zase o kousek povyrostlo, začíná sedět - či už dokonce sedí, je nejvyšší čas popřemýšlet o koupi jídelní židličky. Na trhu se objevuje velmi široká řada výrobků - vybrat si můžete od židliček samostatně stojících, závěsných... Celý článek »

Klokanky, babyvaky a krosny

Pokud chcete nosit miminko při sobě, ať už doma, po městě či na delší procházku, jistě přemýšlíte, který "nosič" bude pro vaše miminko nejlepší. Můžete si vybrat z několika typů, nejpoužívanějšími jsou dnes především klokanky, babyvaky a krosničky. Celý článek »

Polohovací lehátka

Polohovací lehátko, čili křesílko, je vhodné pro děti od narození do 9 kg (asi do 9 měsíců). Výhodou je, že miminko můžete mít vždy tam, kde jste i vy a můžete proto velmi snadno dohlížet na jeho pobrukování či spánek při vaší momentální činnosti.... Celý článek »

Ohrádky

Ohrádky slouží pro děti do jednoho roku, ty větší od jednoho roku nebo i déle. Můžete je zakoupit v různém provedení a zvolit si tak můžete takový tvar, který bude pro vás i váš byt ideální. V zásadě se ohrádky dělí na dřevěné a síťované: Celý článek »

Hrazdičky

Dětských hrazdiček je na našem trhu velké množství. Hrazdičky se většinou prodávají i s hrací dekou, na kterou vaše děťátko můžete položit. Na té jsou našity čtverce z různých materiálů, šustivé, semišové, manšestrové, lesklé či obyčejné látkové.... Celý článek »

Co budu potřebovat na koupání?

Když dojde na nakupování věcí ke koupání, seznam často obsahuje vaničku, lehátko a spoustu voňavé kosmetiky. Na mytí miminka budete potřebovat ale více věcí. Aby vám však při prvním koupání nic nechybělo, promyslete, co vše musíte koupit.Nejdříve... Celý článek »

Dudlíky

Předchůdce dudlíku, sladký cumel, prý používala k utišení svého synka už i matka malého Ježíška. Ale jednoznačná odpověď, zda dudlík ano nebo ne, není. Pro a proti používání dudlíku existuje několik argumentů. Tím nejzásadnějším je, že dítě, které... Celý článek »

Cestovní tašky

Při každé cestě je potřeba s sebou vozit poměrně dost věcí, které vašemu miminku cestování zpříjemní. Vyplatí se pořídit si speciální cestovní tašku s mnoha praktickými kapsami a přihrádkami. Někdy bývá taková taška už v základní výbavě kočárku.... Celý článek »

Dítě u vody

Druhá nejčastější příčina dětského úmrtí je utonutí. Někteří rodiče dětské hry u vody podceňují a své děti dostatečně nehlídají. Jakmile dítě začne lézt, neměli byste z něj u vody spustit oči. Již několik dětí doplatilo na omyl rodičů, kteří si... Celý článek »

Au pair na dovolené? Proč ne

Pro hodně rodičů není dovolená s dětmi jenom odpočinkem. Je to i starost a stres. Děti musí mít neustále na očích, večer se z hotelu mohou vzdálit jen na dosah dětské chůvičky a zaplavat si lze jen na „střídačku.“ Právě tyto starosti přiměly... Celý článek »

Lahvičky

Výběr lahvičky bychom měli přizpůsobit přirozenému vývoji dítěte. Savičky se stejně jako dudlíky vyrábějí především z latexu anebo silikonu. Proto se při nákupu lahvičky řiďte tím, jaký druh dudlíku svému dítěti dáváte. Pokud si miminko zvykne na... Celý článek »

Dětské váhy

Chcete-li mít dokonalý a pravidelný přehled o tom, jak vaše miminko přibírá na váze, nemusíte čekat na preventivní prohlídky u dětského lékaře, ale můžete si domů pořídit osobní dětskou váhu. Celý článek »

Jak můžeme ochránit dítě?

Kromě technické ochrany, jako jsou dětské chůvičky a monitory dechu, chtějí mnozí rodiče dopřát svému dítěti také „duševní ochranu“, ať už v podobě talismanu, amuletu, či lapače snů nad postýlkou nebo ochranných symbolů nad vchodem do dětského... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené