dětské sedačky

Jak vybrat správnou autosedačku

Dětská autosedačka je jedinou účinnou ochranou dětí při autonehodě. Při jejím výběru by proto neměla být hlavním kritériem pouhá snaha vyhovět dopravním předpisům nebo nízká cena. Za svou šetrnost bychom mohli zaplatit cenu nejvyšší.  Celý článek »

Cestujeme autem s kojencem

Rozhodli jste se vyjet na dovolenou autem? Přemýšlíte, co vše zajistit a přibalit? A nebude to pro miminko moc namáhavé? Pokud jedete na kratší vzdálenost, je volba jízdy autem zřejmě nejlepší. Přináší s sebou komfort, který s malým dítětem jistě... Celý článek »

Dvou bodový pás

Jak správně připoutáme dítě na prostředním místě zadního sedadla? Prostřední místo zadního sedadla je většinou vybaveno pouze dvou bodovým pásem. V kombinaci s příslušnou schválenou dětskou sedačkou může být i toto dítě dobře chráněno. Celý článek »

Problémy při instalaci sedačky

Podíváme se s vámi jak předejít problémům při instalaci autosedačky, protože správné upoutání autosedačky je stejně důležité jako její bezpečnost. Proto mu před každou cestou musíme věnovat veškerou pozornost.  Celý článek »

Dětské sedačky Isofix

Dětská sedačka Isofix se dá velmi jednoduše spojit s karoserií vozidla a téměř vylučuje chyby při obsluze. Normální bezpečnostní pás, který je potřebný k upevnění dětské sedačky, již není k fixaci dětských sedaček Isofix nutný. Systémy Isofix jsou... Celý článek »

Integrované dětské sedačky

Někteří výrobci automobilů nabízejí za příplatek pevně zabudované dětské sedačky, tzv. integrované dětské sedačky. Jsou vhodné pro děti od 9 měsíců nebo 4 let a mohou se používat až do 12 roku věku. Stejně jako hojně rozšířené dětské sedačky s... Celý článek »

Výsledky testů autosedaček

Dětské sedačky byly testovány dynamicky na zkušebním suportu s nadstavbou karoserie Opel astra v souladu s evropským předpisem ECE-R 44.04. U každé sedačky se zjišťovalo zatížení těla vždy s nejmenší a největší schválenou dětskou figurínou. Celý článek »

Co přibalit na cestu

Cestování s dětmi je poměrně dobrodružná záležitost a už samo sbalení potřebných věcí je zpočátku trochu věda. Chce to zkrátka promyslet si všechno předem. Záleží na tom, do jakého prostředí a s jak starými dětmi se vydáváte, jaké počasí vás tam... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené