dětský psycholog

Tatínek Emanuel (59): Hodinová Polednice, s.r.o.

Moje dětství bylo plné mytologie. Když jsem přijel k dědovi do mlýna, na samotu u lesa, byl jsem prostorově omezen náhonem, kde přebýval vodník, který s oblibou stahoval k sobě malé kluky, zejména v červených holinkách. Jiné holinky jsem neměl. Já si je tedy mazal blátem i popelem, ale kdo ví…... Celý článek »

Nezlob už

Není zlobení jako zlobení. Co nám vlastně děti svým "zlobením" sdělují? Jeho příčiny jsou různé a proměňují se nejen s věkem.  Celý článek »

První dny ve školce – jak je zvládnout?

Školka… Snad každému se okamžitě vybaví nějaká asociace z vlastní zkušenosti: první láska, spaní po obědě, salát z červené řepy… I letošní září nastoupí do mateřské školy další generace tříletých dětí. Pojďme rozptýlit některé obavy ze změn, které... Celý článek »

Kdy a jak začít číst dětem?

Jakou vybrat knihu pro dítě, aby ho bavila, rozvíjela a učila dobrému vkusu? Není to tak složité. Nejdůležitější je začít dítěti číst co nejdříve. „Kniha rozvíjí dítě jakéhokoli věku, ať už je to pár stran leporela nebo třísetstránkový dobrodružný... Celý článek »

K čemu je dítěti hra

„Hra je vážná věc.“ Je to věta krátká, leč velice výstižná, jejímž autorem je známý český dětský psycholog, profesor Zdeněk Matějček. Měl tím na mysli, že dětské hraní bychom neměli podceňovat, protože má nesmírnou vývojovou a výchovnou hodnotu. Celý článek »

Druhý a třetí měsíc života

V období 2. a 3. měsíce dochází k výrazným změnám ve vývoji chování dítěte. Zatímco v 1. měsíci dítě bdělo jen velmi krátkou dobu, ve 2. a zejména pak ve 3. měsíci se délka bdění prodlužuje. Stanovit přesně, kolik času by mělo být dítě v tom... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené