domácí porod

Příběh porodu, který měl všechny možnosti otevřené

PŘÍBĚH Začalo to vše ve dvě ráno v srpnu na statku v Sussexu. Měla jsem nachystaný bazének, spoustu bylin, červená prostěradla (pro ten bonding!), vyluxovaný dům, telefonní čísla na dvě duly a Michele Odenta. Měla jsem zároveň pocit, že poté, co jsme se dva dny téměř neustále s partnerem hádali,... Celý článek »

Už zase to domácí rození

NÁZOR Po uspání všech tří ratolestí nadšeně zapínám svůj oblíbený pořad „Máte slovo“. Téma mě dnes moc neuspokojilo - bezdomovci. Manžel se s ironickým přáním hezké zábavy a upřímným posměškem nade mnou vyjádřenou lhostejností k diskuzi přesouvá... Celý článek »

Rodíme špatně a nechceme to měnit

Na podzim letošního roku vznikla pracovní skupina za účelem zlepšení stavu současného zdravotnictví a zlepšení vztahů mezi lékaři a porodními asistentkami. Po několika měsících jednání uvízla na mrtvém bodě a část pracovní skupiny byla z jednání... Celý článek »

Doma bych nikdy nerodila

VAŠE NÁZORY Mám roční dcerku a porod doma bych v žádném případě nikdy nevolila. Ke konci těhotenství jsem měla z porodu velké obavy, chtěla jsem, aby vše proběhlo v pořádku.  Celý článek »

Kde porodím?

Přivedu na svět vytoužené dítě v porodnici anebo raději doma? Otázka, ještě před v nedávné minulosti nemyslitelná, nyní velmi často rozebíraná budoucími maminkami, ale i odborníky. Proč se některé ženy rozhodnou i v dnešní době rodit jak za časů... Celý článek »

Chcete rodit doma? Je to na vás

„Co bych poradil ženě, která se rozhodla rodit doma? Aby to nedělala,“ varuje vedoucí porodník MUDr. Petr Velebil z Ústavu péče o matku a dítě v Praze Podolí. Když se žena rozhoduje, zda porodit doma nebo ne, na co by měla myslet především?  Celý článek »

Když jde při porodu o život

„Bohužel, ani dnes se úmrtnost maminek u porodu nedá zcela vyloučit,“ konstatuje primář gynekologicko-porodnického oddělení Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Petr Chudáček. Bývá i dnes úmrtnost rodiček nezbytnou daní za nový život? Bohužel. I... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené