druhý porod

Bára v 18. tt: Příprava na porod aneb Zdál se mi sen

TĚHULKA LIVE! BÁRA Tak jsem tento týden mezi těhulkami přivítala další moji kamarádku. A mám z toho obzvlášť radost, protože už jsme spolu prožívaly první těhotenství (její holčička je narozena o tři týdny později než Laura) a teď jsme se opět sešly. Sice rozdíl už budou dva měsíce, ale i tak je... Celý článek »

První přípravy

KLUB TĚHULEK! LINDA Posílám mrazivé pozdravy všem! Uplynulý týden se nesl v duchu prvních příprav. Začala jsem přemýšlet nad porodem jako takovým – ráda bych tu svou zatím jedinou zkušenost vytěžila do maxima. Probírám se pomalu věcmi z výbavičky... Celý článek »

Je náročnější první, nebo druhý porod?

„První porod byl očistec, o druhém jsem skoro nevěděla,“ říká maminka dvou dětí. Je rozdíl mezi porodem prvního a dalších dětí? Je první porod náročnější, delší, bolestivější než ty následující? Pravidlem to rozhodně není. Celý článek »

Sbaleno (tak napůl) :-)

KLUB TĚHULEK! JARKA Máme za sebou poslední těhotenské focení ve Fotopromě, první monitory v porodnici, rodinnou velkooslavu a před sebou poslední zhruba dva týdny těhotenství. A vy máte slíbenou tu mou tašku do porodnice, tak jdeme na to! ;-) Celý článek »

Hnízdění

KLUB TĚHULEK! JARKA Ten čas tak neskutečně letí! Další týden je nenávratně pryč a tak je tu opět moje těhotenské okénko. Trochu neplánovaně opět z České Sibiře, ale přiznám se, že už mě to táhne zpátky do Prahy. Celý článek »

Klub těhulek (91): Všude samé kachny

Kdo je pro Gábinu ta nejbáječnější osoba na světě a jak to, že má dvě maminky? Martina vás ve svém příspěvku poučí o tom, jak těžké je sehnat společenské boty pro malého špunta a kam se s Ríšou chystají. Janča se ve svém příspěvku svěřila, proč... Celý článek »

Klub těhulek (88): Cesta plná svobody

Martinu opět zlobí záda a zvažuje výhody a nevýhody císařského řezu. Jana už má připravený pokojíček pro své miminko a zjistila, že některé věci u druhého těhotenství už neřeší. A s Marií se už tento týden rozloučíme. Jak se změnil během druhého... Celý článek »

Jak jsme sestavovaly porodní plán

Podívejte se s námi, jak Sophie společně se svou přítelkyní Gaurí, kterou si zvolila jako doprovod ke svému porodu a která pro Babyweb zaznamenává podstatné předporodní okamžiky, sestavovaly porodní plán. Proč se vlastně tímto plánem předem... Celý článek »

Batole LIVE! (1): Představujeme se!

Náš nový projekt vás bude provázet životem tří batolátek a jejich rodin. Prostřednictvím deníčků tří mrňousků, ale i jejich fotografií a aktuálních videí budeme sledovat každý týden vše, co naši malí hrdinové, dvě slečny a jeden "mladý muž",... Celý článek »

Batole LIVE!

Náš nový projekt vás bude provázet životem tří batolátek a jejich rodin. Prostřednictvím deníčků tří mrňousků, ale i jejich fotografií a aktuálních videí budeme sledovat každý týden vše, co naši malí hrdinové, dvě slečny a jeden "mladý muž",... Celý článek »

Budu lepší

VÁŠ PŘÍBĚH Mám dva syny, Samuela a Tadeáše. Jsou od sebe 2,5 roku a mé porody jsou opravdu nezapomenutelné. Celý článek »

Zázrak přírody

VÁŠ PŘÍBĚH Popíši vám můj druhý porod, protože se stal pro mne opravdu nezapomenutelným, a to v dobrém slova smyslu. Ne, že by první porod byl nějak tragický, ale po dvanácti hodinách trápení byl ukončen císařským řezem. Byla jsem si téměř jistá,... Celý článek »

Jste neplodná, řekli dvojnásobné matce

„Řekli mi, že jsem neplodná,“ vzpomíná Patricie. Je pátý den po porodu své druhé dcery. Před pár lety se však od lékařů dozvěděla, že je neplodná. Jak je to možné? Příběh nejdříve „neplodné“, nyní šťastné dvojnásobné maminky dá naději mnoha ženám.  Celý článek »

Co dokáže porod?

„Porod nás může z mnohého vyléčit, ale také nám dokáže psychicky hodně ublížit,“ upozorňuje ženská lékařka a psychoterapeutka s „odlišnými názory“, MUDr. Helena Máslová z Centra psychosomatické péče. „Nezáleží jen na rodící ženě, ale zejména na... Celý článek »

Strašně jsem se porodu bála

Můj druhý porod se odehraje každou chvíli, mám kontrakce, takže svůj druhý zážitek sepíši možná někdy později a doufám, že bude stejně tak hezký, jako při porodu prvním. Celý článek »

Tátové, vzhůru na sál!

Trend otců u porodu se i v naší zemi stal čímsi samozřejmým a většina lidí považuje přítomnost tatínka na porodním sále za prospěšné, chvályhodné a vyzrálé rozhodnutí. Ale zdaleka ne všichni muži jsou vhodným kandidátem na krátkou, avšak životní... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené