ftaláty

Hračky pro děti: Pozor na to, z čeho jsou vyrobené

Víte, s čím si vaše děti hrají? Jak pravidelně ukazují nezávislé spotřebitelské testy, alarmující procento výrobků určených malým dětem nevyhovuje základním zdravotním požadavkům a obsahuje látky přímo ohrožující zdraví dítěte. Věřit obchodníkům, že při výrobě zohledňují potřeby této... Celý článek »

Jakou vodu vybrat pro kojence?

Která voda je pro kojence nejlepší? A podle čeho ji vybírat? Poradíme vám. Obsah vody v těle člověka se pohybuje mezi 60 a 80 % podle věku. U kojenců tvoří množství vody větší podíl než u starších lidí. Voda v těle rozpouští živiny, odstraňuje... Celý článek »

Vždy skok napřed…

Na začátku každého výrobku značky Skip Hop stojí otázka: „Je zde nějaký lepší způsob?“ Na tuto otázku hledali odpověď dva novopečení rodiče, kteří se nechtěli spokojit s tím, co tehdejší trh nabízel, a tak si položili tuto otázku a společně... Celý článek »

Jak na oblékání miminka

Botičky obráceně, svetřík naruby, čepička naražená do čela tak, že dítě musí zaklánět hlavu, aby alespoň něco vidělo. To jsou omyly nezkušených maminek, které působí spíše úsměvně. Mnohem důležitější je otázka, jak obléct dítě vzhledem k... Celý článek »

Vždy skok napřed…

Na začátku každého výrobku značky Skip Hop stojí otázka: „Je zde nějaký lepší způsob?“ Na tuto otázku hledali odpověď dva novopečení rodiče, kteří se nechtěli spokojit s tím, co tehdejší trh nabízel, a tak si položili tuto otázku a společně... Celý článek »

Která kojenecká voda je ta pravá?

Každá maminka se snaží o to, aby své dítě uchránila před mikroorganismy a dalšími špatnými vlivy z okolního prostředí. Tato opatrnost se právem týká i používání pitné vody pro děti, neboli kojenecké vody. V této souvislosti si ale maminka mnohdy... Celý článek »

Péče o dětskou kůži a nehty

Miminko se do vnějšího světa rodí křehké a zcela závislé na péči rodičů. Křehká a citlivá je rovněž jeho pokožka, která vyžaduje specifickou jemnou péči. Kůže miminka je asi pětkrát tenčí než kůže dospělých. Po narození ještě zcela nefungují... Celý článek »

Domov bez jedů

Ftaláty, formaldehyd, pesticidy. Čekají na nás téměř na každém rohu. I doma. A přitom náš domov je jedním z mála míst, v nichž se lze těchto látek vyvarovat. Kde se tyto jedy vyskytují? Celý článek »

Co je důležité při výběru kočárku?

První návštěva obchodu s kočárky je nezapomenutelný zážitek. „Nikdy jsme netušili, že existuje tolik druhů kočárků, jsme ohromeni a zmateni zároveň“, je typická první věta budoucích rodičů. Ale nezoufejte, i když vás zavalí realita v podobě... Celý článek »

Jak vybrat nezávadné dětské nádobí?

Hrnečky, sklenice, talířky i dětské příbory a mnoho dalších věcí se v poslední době objevilo na seznamu nebezpečných výrobků pro děti, a to hned několikrát. Dětem způsobují bolesti hlavy, ovlivňují nervový systém, jsou karcinogenní či vyvolávají... Celý článek »

Dětský pokojíček bez chemikálií

Zařizujete dětský pokojík? Pak je dobré vědět, jaké materiály použít a jakých se naopak vyvarovat. Na trhu je totiž velké množství látek, které by zvláště malému dítěti mohly časem ublížit. Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené