hemofilie

Cukrovka – „vetřelec“, s nímž se dá žít

Nevyléčitelná, ale léčitelná. Cukrovka (diabetes mellitus) mnohdy klade větší psychické nároky na rodiče než na děti. Nebolí, a její příznaky lze snadno přehlédnout. Pokud ji lékař diagnostikuje, pro rodinu je to běh na dlouhou trať. Dá se vůbec zvládnout? Celý článek »

Odběr plodové vody, neboli amniocentéza

Amniocentéza patří mezi nejčastější témata těhotenských diskuzí a nejedné nastávající mamince nahání strach. Nebude to bolet? Nemůže to miminku ublížit? Co když bude výsledek pro nás nepříznivý? A mám vůbec na toto vyšetření jít? Na některé z... Celý článek »

PDG: naděje pro rodiče s dědičnou nemocí

Pavlína touží už léta po miminku. Nemá problém s otěhotněním jako řada jiných. Naopak. Otěhotněla bez problémů už dvakrát. Pokaždé ale potratila. V jejím těle dřímá silný protihráč: Pavlína má skrytou poruchu genetické výbavy. Její přirozené šance... Celý článek »

Hemofilie: královská nemoc

Lenka s manželem si moc přáli chlapečka. Radost, že jim to vyšlo, byla obrovská. Když začal být pohyblivější, všimla si Lenka, že má na tělíčku podezřelé modřiny. Začala vinit dokonce sama sebe z nešetrného zacházení. Dnes už ví, jak naivní tehdy... Celý článek »

Můj syn se nikdy neuzdraví

Několik stovek mužů v České republice trpí nevyléčitelnou chorobou jménem hemofilie. Vypadají jako jejich zdraví vrstevníci, na první pohled na nich nikdo nepozná, že i pád z kola a odřené koleno pro ně může znamenat smrtelné vykrvácení. S nemocí... Celý článek »

Hemofilie už není překážkou mateřství

„Jste těhotná, máte poruchu srážlivosti krve (hemofilii) a čekáte syna? Máme pro vás řešení – potrat.“ Ještě před pár lety se právě takto předcházelo narození hemofiliků. Matky trpící poruchou srážlivosti krve tuto nemoc přenášely právě na své... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené