jak zvládat stres

Jak si užívat rodičovství

No to je jasné – co nejvíc! Až se vám dítě narodí, zjistíte, že radostí je mnohem víc než starostí. Abyste si potomka užili, chce to dodržovat následující pravidla: Celý článek »

Neplodnost a stres

Touha být rodičem je silná pro většinu žen a mužů. Nemožnost počít vlastní dítě se dotýká všech aspektů lidského života. Ovlivňuje, jak člověk sám sebe vnímá, jeho vztahy k druhým lidem a jeho životní perspektivu. Výzkumy opakovaně potvrzují, že... Celý článek »

Proč jet na dovolenou?

Červenec a srpen, báječný čas prázdnin a dovolených. Někoho láká exotika, jiný si raději odpočine v tuzemsku. Jsou i tací, kteří se zlákat nenechají a dají přednost práci. Je to v pořádku?  Celý článek »

Co nás nejvíce stresuje?

Co nás nejvíce dokáže „rozhodit“ či vystresovat? Jak vyplývá z unikátního průzkumu, nejsou to jen ty nejsmutnější zážitky, ale dokonce i věci pozitivní, očekávané. A je-li jich víc, domino trampot se dává do pohybu... Celý článek »

Co je to stres?

Co rozumíme slovem stres? Jednoduše řečeno – reakci našeho organismu na nadměrnou zátěž. U zvířat se stresová odpověď objevuje převážně v situacích, kdy jde o život. V lidských reakcích má však sociální a psychologická situace podobný význam a... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené