karyotyp

Můj brácha má Downův syndrom. Co moje děti?

Každá maminka se těší na svoje miminko a každá má taky trochu obavy, aby bylo zdravé. Některé ženy ovšem mají strach o zdraví miminka větší a podložený tím, že v jejich rodině nebo v rodině partnera se vyskytuje dědičné onemocnění či postižení. Nakolik jsou takové obavy oprávněné a co dělat, když... Celý článek »

Co dokáže prenatální diagnostika

Čekáte miminko a máte pochyby, zda bude zdravé? Díky prenatální diagnostice už dnes dokážeme „matce přírodě“ nahlédnout pod pokličku. Přinášíme základní přehled prenatálních vyšetření.  Celý článek »

Donosit, nebo nedonosit postižené dítě?

„Stále se snažím se zjistit, proč vzniká malformace – poškození mozku, kdy dítě s jednou hemisférou přežije pouze několik dní, výjimečně jeden rok,“ přiznává Prof. MUDr. Jan E. Jirásek DrSc., přední světový embryolog.  Celý článek »

Dárcovství spermatu

Pokud vyšetření muže prokáže, že jeho spermie nejsou schopny oplodnit vajíčko, obvykle přichází na řadu sperma od dárce. Tento zákrok je nazýván zkratkou AID (Arteficial Insemination from Donor = Umělé oplodnění od dárce). Páry k tomuto kroku... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené