klín

5 nebezpečných věcí, které bychom měli dětem dovolit

Myslíte si, že když budete okolo svého dítěte od narození vytvářet „bezpečnou bublinu“, že ho tím uchráníte před všemi nástrahami světa? Omyl! Jak říká Gever Tulley, autor knihy „50 nebezpečných věcí“ a zakladatel tzv. Školy hraním: „Když zaoblíme každý roh a odstraníme všechny ostré předměty,... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Kojení dvojčat

Pokud maminku čeká kojení jen jednoho děťátka, nejspíš to předem nijak zvlášť neřeší. Ovšem v případě dvou dětí už jisté obavy a otázky má. Budu mít dostatek mléka pro obě? Jak zvládnu krmení? Přečtěte si, jak je to s kojením dvojčat.  Celý článek »

Poslední rozloučení se zimou

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase většinu času sedím, ležím, stojím nebo spím - každopádně přemýšlím o novém domě. Zabývám se jím teď každou chvilku. Mám nákresy, co se mi líbí čím dál víc, pohledy na jednotlivé strany domu – schválené, a skicu garáže, co... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Řidič z povolání

BATOLE LIVE! TOBY Každý den se učím novým věcem... třeba, že žlutá voskovka se na černé dlažbě opravdu vyjímá. Nebo modelína zašlapaná do béžového koberce s dlouhým vlasem je téměř neodstranitelná. Když se praští malým vysavačem na drobky třikrát... Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Toby a jeho idol

BATOLE LIVE! TOBY Toby už je pár měsíců přímo unesen Plopem a jeho partou. Pro vysvětlení: Plop je starý bělovlasý vousatý skřítek, který žije se svými kamarády společně v lese. Všichni zpívají, tancují a vymýšlejí nejrůznější vtípky. Je to... Celý článek »

Včelka nebo žížalka

Přemýšlíte, jak si hrát s miminkem, a jak ho zabavit přiměřeně k jeho věku? Podívejte se na následující hry vhodné pro kojenecké období. Třeba vás inspirují a vašemu děťátku dodají chuť učit se nové věci. Celý článek »

Střihání nehtíků

Jak ostříhat ty malinkaté nehtíky, vždyť jsou menší než na panence. Máme při tom sedět či ležet? Jaké použít nůžky? Pryč s obavami, poradíme vám! Celý článek »

Utěšujeme děťátko

Pozice vhodná při utěšování miminka, také pomáhá při napětí v bříšku. Naučte se tuto jednoduchou metodu v našem článku doplněném podrobným fotografickým návodem.  Celý článek »

Já sám!

„Já sám…“ nebo „To je moje…“. Však to všichni dobře známe. Anebo někteří teprve poznáme. Jsou tyto situace nevyhnutelné?  Celý článek »

První pomoc při popáleninách

Nejčastější příčinou popálenin malých dětí je opaření horkou tekutinou. Nebezpečná je již teplota nad 50°C (v 60ti°C neudržíte ruku). Dále bývá příčinou kontakt s horkým předmětem. Celý článek »

Spodní prádlo a plavky pro budoucí maminky

Také těhotenské a mateřské spodní prádlo může být sexy. Český trh nabízí k výběru spoustu značek a každá má svůj vlastní styl. Jedno je ovšem spojuje – dbají na vaše pohodlí a citlivost pokožky. Proto se prádlo vyrábí z bavlněných textilií,... Celý článek »

Jsem hrdá matka, tvrdí matka autisty

„Můj Kuba byl vždycky moc hezké, milé dítě. Já vám ho ukážu na fotce. Bylo mu asi osm a vypadá na ní úplně zdravě. Až na tu nepřirozeně svěšenou ruku. To proto, že nemá jemnou motoriku. Ani nevím, proč ji nosím… možná proto, že je na ní v pozadí... Celý článek »

Čtvrtý a pátý měsíc života

POHYBOVÝ VÝVOJ V tomto období už děti neleží jen na zádech. Začínají se natáčet na bok a některým se podaří otočit i na bříško. Je to však zatím spíš výjimka. Ve 4. a 5. měsíci musíme obvykle děťátku pomoci při pohybových hrách se na bříško dotočit. Celý článek »

Šestý a sedmý měsíc života

POHYBOVÝ VÝVOJ Ve věku 6–7 měsíců, se většina dětí otáčí na bříško docela snadno. Na bříšku se opírají o předloktí, ale dokážou se vytáhnout i na natažených pažích a vzpírat se na rozevřených dlaních. Z podložky, se tak zvedá hrudníček i část... Celý článek »

Desátý až dvanáctý měsíc života

Děti nyní již ovládají plno dovedností v různých oblastech vývoje. Jak nových dovedností přibývá, začínají se naši malí od sebe ve vývoji výrazněji odlišovat. Normální vývoj musí být tudíž chápán nyní již poměrně široce, a proto se budeme... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené