klystýr

Opět bez varování

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Přišlo to opět nenadále. Večer, po shlédnutí filmu, jsem šla na záchod, a ouvej! Papír byl lehce narůžovělý. Vzpomněla jsem si na poznámky z předporodního kurzu, kde zdůrazňovali – pokud je krev, jedeme ihned do nemocnice, avšak další poznámka upozorňovala, že pokud dojde po... Celý článek »

Nakonec bylo vše úplně jinak

KLUB TĚHULEK! VENDY Jak jsem se již v několika článcích zmiňovala, můj porod byl podle gynekologa plánován jako porod císařský. Moje obavy z porodu stoupaly a názory na porodní zákrok se mi střídaly stejně jako moje nálady. Nakonec se nám v týdnu... Celý článek »
Těhotentsví 35 týden, 35 tt, Těhulka LIVE, Monika

Monika: Porod – a jdeme do finále

TĚHULKA LIVE! MONIKA Kontrakce mi začaly kolem 11. hod. dopoledne. Rozestupy byly cca 15 až 20 minut. Takže jsem to zas až tak neřešila. Nechtěla jsem v porodnici na „hekárně“ trávit zbytečně moc času. Kontrakce byly dost nepravidelné, dala jsem... Celý článek »

Moje cesta za miminkem (4) - Je "to" tu!

Je sobota ráno, šestý den po termínu. Vyšetřuje mě pan doktor, který je určitě mladší než já, což mi přijde takový divný :-). A výsledek? Nic nového, žádný pokrok. Dnes očekávají 3 porody, takže mi porod vyvolají pouze v případě, že to u ostatních... Celý článek »

Jak jsme sestavovaly porodní plán

Podívejte se s námi, jak Sophie společně se svou přítelkyní Gaurí, kterou si zvolila jako doprovod ke svému porodu a která pro Babyweb zaznamenává podstatné předporodní okamžiky, sestavovaly porodní plán. Proč se vlastně tímto plánem předem... Celý článek »

Mám dvojčata! (1) Porod

VÁŠ PŘÍBĚH „Chcete jedno nebo dvě?" Otázka, na kterou jsem nebyla vůbec připravená. Ano, řeč je o mých dětech! Já mám rozhodnout, zda si dám do dělohy vpravit jedno nebo dvě embrya. Celý článek »

Bál jsem se o ženu

Štěpán je na světě pouhých 107 hodin. Spokojeně spinká v zavinovačce v rohu veliké válendy, na které se zcela ztrácí. V originálním domě panuje sváteční atmosféra. Oba rodiče jsou plni euforie a nedočkavě mluví jeden přes druhého. Obracím se... Celý článek »

Jak se rodí v Břeclavi

„Syn nechtěl sát, ale sestřičky nás naučily kojit a nakonec se vše podařilo. Bylo to super!“ chválí břeclavskou Baby Friendly porodnici maminka šestnáctiměsíčního Adama. Nejen laktační poradenství je však výsadou porodnice krajské nemocnice v... Celý článek »

Strašně jsem se porodu bála

Můj druhý porod se odehraje každou chvíli, mám kontrakce, takže svůj druhý zážitek sepíši možná někdy později a doufám, že bude stejně tak hezký, jako při porodu prvním. Celý článek »

Jak se rodí v Praze - Podolí

Ve vestibulu Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí nás vítá fontána s rybičkami. Pokračujeme ke kartotéce. Provázejí nás sluneční paprsky, prosvítající skleněnou kupolí. Jsme na začátku stejné cesty, jako každým rokem zhruba čtyři a půl... Celý článek »

Čeká mě porod. Jaký bude?

V poslední době se často mluví o přirozených porodech. Vzhledem k tomu, že mne nedávno čekal už třetí, s blížícím se termínem jsem se tím stále více zabývala. Jaký bude? Jak si jej ulehčit? A nezůstat raději rodit doma? Celý článek »

Porod

Těhotná maminka si klade mnoho otázek ohledně porodu. Jejich počet narůstá spolu s tím, jak se blíží termín porodu. Od počátečního strachu z bolesti při porodu, přejde její zájem k praktičtějším otázkám: kterou porodnici si vybrat, co si zabalit... Celý článek »

Přirozený porod

Pokud si to žena nepřeje, nejsou žádoucí preventivní zásahy do přirozeného běhu věcí za účelem předcházení případným komplikacím. Při přirozeném porodu lékař není přítomen, sleduje porod zpovzdálí, zcela důvěřuje porodní asistentce. Pro průběh... Celý článek »

Porodnice

Za nejlepší porodnice v Praze jsou považovány porodnice v Podolí a porodnice u Apolináře. Obě jsou to velké porodnice, ale řada žen upřednostňuje domácí prostředí a individuální přístup k porodu v menších zařízeních. Výběr porodnice Jakmile si... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené