koupání miminka

Koupání novorozence po porodu: Ano, nebo ne?

Přestože od koupání novorozence přímo na porodním sále se již v našich porodnicích ustupuje, stále přetrvává rutinní přístup k ošetřování čerstvě narozených miminek, který je charakteristický silným důrazem na hygienu. V článku si povíme, že je lepší nechat prostor přírodě.  Celý článek »

Péče o dětskou kůži a nehty

Miminko se do vnějšího světa rodí křehké a zcela závislé na péči rodičů. Křehká a citlivá je rovněž jeho pokožka, která vyžaduje specifickou jemnou péči. Kůže miminka je asi pětkrát tenčí než kůže dospělých. Po narození ještě zcela nefungují... Celý článek »

Miminko

Miminko přichází na svět vybaveno základními reflexy, které jsou nezbytné k přežití: dýchání, sání, polykání, kromě toho ještě disponuje pohybovým a úchopovým reflexem nebo lekavostí. Sledujeme-li vývoj miminka měsíc po měsíci, nestačíme žasnout,... Celý článek »

Péče o dítě - miminko

Ženy, které se o dítě nikdy nestaraly, by měly v těhotenství navštěvovat předporodní kurzy, kde je mimo jiné učí, jak pečovat o miminko. Mateřské mléko Ideální výživou pro novorozence je mateřské mléko. Kojení by mělo probíhat  7–10x za 24 hodin.... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené