mamina

Bára ve 24. tt: Už je to uděláno, už je to hotovo

TĚHULKA LIVE! BÁRA Tvrdí se a píše, že 24. tt je hraničním týdnem, kdy lékaři jsou již schopni miminko zachránit a „vypiplat“. Je to neuvěřitelné, když si člověk uvědomí, že se může narodit miminko, které má být ještě dalších 16–18 týdnů u maminky. Co všechno musí dokázat a zvládnout, jak silné... Celý článek »

Kde vziať energiu?

DENÍK ZKUŠENÉ MATKY Majú aj vaše deti neustále nabité baterky? Niekedy sa čudujem, kde majú zdroj energie. Neustále behajú, skáču, kričia, vymýšľajú a mám pocit, že keby som ich nenahnala do postele, tak by spánok ani nepotrebovali. Na rozdiel odo... Celý článek »

To už je zas nedeľa?

DENÍK ZKUŠENÉ MATKY To je ten najlepší názov pre môj súčasný duševný stav. Akosi nič nestíham a zdá sa mi, že čas neuveriteľne letí. Žijeme naplno, každý deň je iný a každý krásny. Aj keď občas od únavy padám na nos, aj keď som občas v depresii,... Celý článek »

Veronika: Uděláme e-e!

TĚHULKA LIVE! VERONIKA Dalším obvyklým tématem novorozených týdnů miminek je vyměšování. Péče o tyto přirozené procesy malých dětí se napříč kulturami liší. V Asii, Africe i částech Jižní Ameriky se můžeme často setkat s přístupem, který budu... Celý článek »

Čas loučení

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak se nám pomalu ale jistě blíží konec šestinedělí a tím i konec přidáváním příspěvků sem na blog. Popravdě se mi to docela hodí, protože vůbec nic nestíhám. A tak tento příspěvek bude od nás zatím poslední, pokud se ještě... Celý článek »

Aké krásne je voľne dýchať

KLUB TĚHULEK! ROMANA Celé tehotenstvo som sa tešila z toho, že hoci chlapcov niekoľkokrát prepadla viróza a dokonca obaja prekonali angínu, Kubko i štyridsiatky horúčky, mne sa stále darilo odolávať. V týchto obdobiach som sa samozrejme zásobovala... Celý článek »

Pozitivní myšlení je důležité

KLUB TĚHULEK! VENDY Těhotenství je poslední dobou v mém okolí hodně řešené téma. Je to nejspíš dáno tím, že já i švagrová jsme "v tom". A hlavně v mém okolí se teď s porody roztrhl pytel, Asi bylo plodné jaro. My jsme se bez problémů vrhli do 29.... Celý článek »

Konečne to vieme!

KLUB TĚHULEK! ROMANA Ako ste isto pochopili, konečne sme sa dozvedeli pohlavie nášho malého chrústika. A napriek všetkým testom a vnútorným pocitom – žiadna jašterička, je to krásny zdravý chrústik! Celý článek »

A znova citová hojdačka

KLUB TĚHULEK! ROMANA Môžem povedať, že toto tehotenstvo je naozaj ako hojdačka. Jeden deň sa cítim úplne pod psa a druhý deň mi je fantasticky. A to nielen fyzicky ale aj psychicky. Jeden deň som depresívna, nervózna, všetko ma rozčuľuje a druhý... Celý článek »

20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se... Celý článek »

Stará nebo mladá?

Nikdy by mě nenapadlo, že budu řešit tuhle otázku, ale roky ubíhají, a když koukám na svou čtyřletou holčičku, nemůžu si pomoct a říkám si, jestli ještě budu mít alespoň jedno dítě, protože bych chtěla... ale po dvou potratech a dočista zpackaném... Celý článek »

Ako sa z toho nezblázniť

DENÍK ZKUŠENÉ MATKY Tiež máte občas pocit, že ak na chvíľku nevypadnete z toho kolotoča, tak sa zbláznite? Vitajte v klube mamičiek na materskej dovolenke. Zdraví Vás ešte nedávno Tehuľka LIVE! slovenského Babywebu a dnes dvojnásobná šťastná maminka. Celý článek »

První příznaky porodu?

KLUB TĚHULEK! IVA Jak finišujeme s přípravami na příchod Marušky – úklid bytu a chystání věcí pro naše zlatíčko, ten den mi strašně rychle uteče. Ráno se nenaděju a je čas oběda, venčení Annie a najednou je tma a já usedám unavená k TV.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Mimi LIVE! Josífek: Láska je láska

My děti umíme rodičům pěkně zamíchat kartami. Najednou tu nejsou jen jeden pro druhého, ale mají třetího (a čtvrtého, pátého) do party. A někdy dokonce, obzvlášť maminky, zapomínají, že je tu vůbec ještě také nějaký tatínek a že také čeká na... Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené