mdloby

Gravid jóga: Ulehčí vám těhotenství i porod

Obzvláště v těhotenství chceme prožívat vnitřní jednotu se všemi procesy, které se v nás odehrávají. Právě teď je nejvhodnější čas na vytvoření vztahu mezi námi a naším děťátkem. Jógová praxe bude mostem na této cestě k navazování prenatálního vztahu, vždyť slovo jóga vyjadřuje „vnitřní jednotu“,... Celý článek »

Strašák žen: chorobný strach z porodu

Přestože je těhotenství eufemisticky popisováno jako nejkrásnější období v životě ženy, je jiný stav spojen nejen s pozitivními emocemi a těšením se na miminko. Mnoho nastávajících maminek zažívá v různé míře i úzkost a nejistotu. Mají obavy nejen... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Proč těhotné ženy omdlévají?

Některé těhotné ženy mívají v těhotenství problémy se slabostí a omdléváním. Ty jsou způsobeny nízkým krevním tlakem a nedostatečným zásobením mozku krví. Mohou ženu potkat v jakékoliv fázi těhotenství. Celý článek »

Rizika letní dovolené s dětmi

Léto a čas dovolených si chce každý užít jak se patří. Proto myslete na možná rizika s předstihem a vyvarujte se jich! Voda, oheň, paraziti, nástarhy v přírodě - nebezpečí je tolik a dítě si časem jistě nějaké najde. Na nás rodičích je, pak řešit... Celý článek »

Přišly na mě mdloby

KLUB TĚHULEK! IVA Už jsem přes týden doma na dovolené a přijde mi, že s časem je to horší, než když jsem chodila do práce. Nevím, jak to dělám, ale věčně nestíhám. Jednak denně jezdím na rehabilitace a reflexní terapii se zády, pak si domlouvám... Celý článek »

Umíte "zdravě" klimatizovat?

V parných dnech jsou klimatizovaná místnost či auto příjemné. Střídání vysokých a nízkých teplot však představuje pro organismus nečekanou zátěž. Zejména dětem může nesprávně používaná klimatizace přivodit zdravotní problémy. Celý článek »

Batole LIVE! (4): Letní pohoda? Jak u koho

Evička se už uzdravila a tak si užívá letních radovánek, jakými jsou brzké vstávání a pojídání zmrzliny. Helenka si pomaličku zvyká na nový domov a vychutnává si nákupy a také třešně, jahody i nektarinky. Páťovi se nevyhýbají úrazy ani v létě a... Celý článek »

Rozdělení těhotenství na trimestry

Délka těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace (zkratka PM). U většiny žen je to totiž jediný spolehlivý časový údaj. Délka těhotenství se udává v ukončených týdnech nebo lunárních měsících, které mají pouze 28 dní. Celý článek »

Na sluníčko s bříškem?

Pobyt na sluníčku má téměř zázračný vliv na naši náladu a ještě si naše tělo vytváří vitamin D, tolik potřebný pro vývoj kostí nenarozeného dítěte. Přesto má slunění svou odvrácenou tvář, což v těhotenství platí dvojnásob. Přinášíme proto pár... Celý článek »

Jak s bříškem přežít léto?

Je horko a vy jste těhotná… Se stoupající teplotou stoupá i váš pocit nepohodlí. Těhotné ženy mají normálně trochu zvýšenou teplotu, takže horko snášejí o to hůře. Jak si ulevit? Přinášíme vám pár užitečných tipů, jak přežít léto s bříškem.  Celý článek »

Jak vybrat sluneční brýle

Módní návrháři se každoročně předhánějí, s jakými výstřelky, novými tvary, barvami obrouček i skel přijdou na trh. Ovšem víc než design je důležité, jak sluneční brýle po celý rok ochrání váš zrak, zejména pak v rizikových obdobích a místech – v... Celý článek »

Úpal, úžeh a mdloby z horka

Sluneční paprsky dokážou nejen pohladit, zvýšit hladinu vitaminu D i zlepšit náladu, ale i pěkně potrápit. Úžeh, úpal, mdloby, to jsou nepříjemné následky dlouhého pobytu na slunci či v přehřátém prostředí. Jak jim předcházet či jak léčit jejich... Celý článek »

Co v létě číhá na dítě za nebezpečí

Hmyz, vysoké teploty, všelijaké bobulky na zahradě a nebezpečně hluboké vodní nádrže. I takto může vypadat léto. A to hlavně v myslích starostlivých rodičů. Co vše tedy na dítě v létě číhá a co v jednotlivých situacích dělat? Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené