můry

Vaše dítě špatně spí?

Vaše dítě nechce usnout, spí jako „na vodě“, často se budí, poplakává. Co s tím? Příčinou může být nemoc, bolesti z růstu zubů, nadměrná fyzická námaha, přemíra nových zážitků ale i psychické problémy. Děti se čas od času budí a hledají bezpečí v rodičovské posteli. Mají na to nárok. Strach jít... Celý článek »

Chci dobrý porod. Jak na to?

V sedmém měsíci svého prvního těhotenství se Markéta budí s oroseným čelem. Co že se jí to zdálo? Vybavuje si útržky snu, noční můry o nadcházejícím porodu a miminku, plná bezmoci a strachu. Podobný sen k ní nepřišel poprvé a pomalu se v ní začíná... Celý článek »

Jiný stav - jiné sny

„Oblečky na miminko jsem si nakoupila ještě dřív, než mi lékař potvrdil, že jsem těhotná. Poznala jsem to ze svých snů,“ usmívá se dvaatřicetiletá Lenka. Není zdaleka jediná. Mnoho žen přiznává, že sny v těhotenství jsou prostě „jiné.“ Celý článek »

10 krůčků k harmonii aneb Zen a děti

Strach a napětí. To nezažívají jen dospělí, ale i děti. I pro ně není snadné se uvolnit, případně zklidnit, když jsou hyperaktivní. Pomoci by mohla jednoduchá cvičení vycházející z jógy a zajímavé hry, které dětem ve věku tři až šest let přinesou... Celý článek »

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Lze uchránit děti od prasečí chřipky?

Hrozí nákaza prasečí neboli mexickou chřipkou malým dětem? Můžeme se nákaze nějak ubránit? Má smysl se nechat očkovat? Otázky, které pronásledují mnoho rodičů. Přestože Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila pandemii prasečí chřipky, ze... Celý článek »

Babička

Nejen Božena Němcová věděla, jak důležitou úlohu hraje v životě dítěte babička. Ani já nedám na tu svou dopustit – však to byla právě ona, kdo mě konejšil, když na mně rodiče páchali příkoří. Její kyprá babičkovská postava a bělavé vlasy ve mně... Celý článek »

Co nám vlastně říkají sny?

Snům se od nepaměti přikládala mystická síla. Během posledních padesáti let se o výklad snů zajímají i odborníci – psychologové i vědci. I je pronásleduje základní otázka – dokážou nám sny skutečně něco sdělit? Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené