nevěra

Ženská nevěra

Nevěra je z velké části přisuzována zejména mužům, podle průzkumů ale ani ženy nezůstávají pozadu. Spíše naopak. Ženy se jen s milenci nechlubí tolik, jako muži s milenkami.  Celý článek »

Jak se vypořádat s nevěrou?

Dobře utajená nevěra může být tím pravým kořením pro partnerský vztah, tvrdí někteří odborníci. Muž je pozornější, přináší ženě květiny, mezi kamarády se má čím pochlubit. Žena zase na oplátku promíjí muži zapomenuté ponožky a nesundané prkénko na... Celý článek »

O čem svědčí nevěra?

Co oči nevidí srdce nebolí. Je to pravda? Je nevěra i flirtování, koketování? A jsme vůbec monogamní? Jako nevěru lze označit jakýkoli sexuální kontakt, který se uskutečňuje mimo partnerskou (manželskou) dvojici. Sexuální kontakt je velmi široký... Celý článek »

Nejsem si jistá otcem

DOTAZ TÝDNE Mám velký problém. Včera jsem si udělala těhotenský test a vyšlo mi, že jsem těhotná. V Čechách mám už tři roky stálého přítele, ale zároveň mám už celý rok i přítele v zahraničí, kde pracuji. Antikoncepci neberu už čtyři roky a nikdy... Celý článek »

Láska a partnerství

Vztah lásky se zdaleka nemusí omezovat pouze na životní partnery, funguje v rámci celé rodiny, může také vyjadřovat vztah k vlasti – patriotismus, k Bohu, věci i zvířeti nebo spokojenost s nějakým zážitkem – miluji tu knihu, pokrm... Láska je... Celý článek »

Sex a vztahy

Když popisujeme pohlavní styk odbornými slovy, moc romanticky to nezní: úkon vložení ztopořeného penisu muže do vaginy ženy. Lidé často zapomínají, že hlavním smyslem soulože neboli koitu je plození dětí, a moudrá matka příroda to zařídila tak,... Celý článek »

Věrnost nám není od přírody dána

Věrnost je opravdu zcela vědomé rozhodnutí. Jestliže se budeme odvolávat na biologii a na to, co je nám „přirozené“, opravdu snadno zjistíme, že monogamie nám pravděpodobně není dána. Dnes vám přinášíme reakci naší psycholožky a sexuoložky Mgr.... Celý článek »

Věrnost se vyplatí. Dokážeme to ale?

Skutečně se věrnost vyplatí? Je to vůbec "in"? Navíc v době, kdy volná partnerství jsou stále častější? Věrnost k tradičním hodnotám skutečně upadá na popularitě. Přestože téměř ve všech anketách lidé vyznávají celoživotní vztah, manželství a... Celý článek »

Nevěru neodsuzujme, ale řešme

Není žádným tajemstvím, že mužská nevěra je častější než nevěra ženská. Tak trochu bych ponechal stranou to známé jednorázové nevěrnické selhání, ten občas se vyskytující mužský sexuální odskok, kterému Němci tak půvabně říkají „skok stranou“ –... Celý článek »

Mám opustit nevěrného manžela?

DOTAZ TÝDNE Zjistila jsem, že je mi manžel nevěrný. On ještě neví, že to vím, ale já to vím na sto procent. Doktorka mi totiž včera oznámila, že mám kapavku. Já jsem s nikým jiným, než s manželem několik let nespala, takže je jasné, že to domů... Celý článek »

Kastrace korunou

Neznám případ, že by žena nesla těžce zvýšení příjmů svého muže. Znám však řadu případů, kdy muži obdobnou situaci u manželky vnímají jako útok na sebe i na samu podstatu rodiny. Zejména jsou citliví na to, že jejich žena vydělává víc než oni. Je... Celý článek »

Jak ozvláštnit manželský sex

Stále častěji se v moderní společnosti setkáváme s názory, že manželství přináší lidské sexualitě nežádoucí všední stereotypy. Stálé opakování navyklých rituálů může opravdu někdy vést k pocitu zevšednění a nudy. Celý článek »

Rozvod i bez souhlasu partnera

Často lze slyšet od rozhádaného partnera věty typu „já ti souhlas k rozvodu nedám“. U některých osob přetrvává představa, že rozvod je možný jen za souhlasu obou rozvádějících se manželů. Tuto mylnou představu je třeba vyvrátit. I když právní řád... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené