paní učitelka

Jak děti motivovat k učení

Nejen nadšení, ale samozřejmě také určité povinnosti s sebou přináší začátek školního roku. Jak zajistit, aby našeho malého školáka domácí příprava a úkoly hned od začátku nevyčerpaly? Přinášíme vám několik osvědčených tipů a rad, jak děti k učení správně motivovat a jak s nimi látku procvičovat... Celý článek »

Regres, progres

MÁMA LIVE! KATEŘINA Nastává u nás, věřím, příjemná vývojová fáze obou dětí – takhle blízko si s dovednostmi, zájmy a naladěním ještě nebyly.  Celý článek »

Hurá do školy! Co nakoupit pro prvňáčka?

Září se blíží a s ním i první školní den. A protože rodiče bývají často nervóznější než budoucí školáci, chceme jim pomoci a přinášíme přehled pomůcek, díky kterým bude mít vaše dítě vše, co potřebuje i něco navíc – vyjádření vaší účasti a důvěry. Celý článek »

Krátké nohy dětských lží

Včera jsem se projížděl na slonu. Zítra jdu na návštěvu k princezně na zámek. Svět dětské fantazie je nezměrný. Kde je ale hranice, kdy dítě přestává fantazírovat a záměrně lže?  Celý článek »

Bezpečnost hraček pro děti

Na stoprocentním bezpečí vašich dětí nám skutečně záleží. Veškeré hračky prodávané v internetovém ochodě Bambule.cz splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria. Nyní vám přinášíme několik rad, jak zodpovědně vybrat a používat hračky pro vaše nejmenší. Celý článek »

Jak správně psát a kreslit

Rodiče mají často strach, jak jejich dítě zvládne ve škole psaní. S kreslením si už takové starosti nedělají, to je kratochvíle. Ale pokud si dítě při kreslení vypěstuje špatné návyky, budou ho provázet i při psaní, protože se těžko přeučují. Celý článek »

Klub těhulek (95): Tomášek je na světě!

Gábina si užívá chvíle s rodinou a přítelkyněmi, raduje se z léta, jen trochu postrádá manžela. To Martina se ne právě příjemným způsobem seznámila s důsledky nedostatečného pitného režimu. Ale největší trumf vynesla Jana, která o víkendu porodila... Celý článek »

Sprostá slova a nadávky

„Tatínku, ty jsi ale ču.ák!“ Čtyřletá Kristýnka právě vyslovila jasné „r“. Za jiných okolností by celá rodina jásala. Ne však uprostřed rodinného oběda, kde nepřeslechnutelný výraz rezonoval nad krajkovým ubrusem ještě notnou chvíli. Holčička se... Celý článek »

Co před dětmi raději neříkejte

Děti jsou jak houby – nasají do sebe všechno, co řeknete nebo uděláte, ať je to dobré nebo ne. Mnohdy pak použijí daný komentář ve chvíli, kdy se to vůbec nehodí nebo ve vztahu k někomu, koho to zasáhne. Tady je několik tipů, co byste před dětmi... Celý článek »

Nástup do školky? Žádná věda

Říkáte si, připravit se na písemku, na testy z autoškoly, sportovní soutěže… ale připravit se na školku? Nebojte se – nemusíte kupovat a číst drahé knihy, ani navštěvovat speciální kurzy, či se s dítětem biflovat nějaké poučky. Je to mnohem... Celý článek »

Musí do školky – jak mu to vysvětlit?

Následující příběhy ilustrují dva možné přístupy k jednomu problému. Myslím, že nemusíte být vystudovanými psychology, abyste označili rodinu, která zvolila správný přístup. Přesto ani rodina A nemá nikde zajištěno, že Martínek bude na školku... Celý článek »

Osobnost, nebo rozmazlenec?

Nedávno jsem se potkal s přáteli, kteří také čerstvě řešili otázky rodičovství, a zaradoval jsem se, že si vyměníme cenné zkušenosti, jak našim mrňouskům usnadnit život a přitom nezešílet. Úsměv na tváři mi však dlouho nevydržel.  Celý článek »

První den v mateřské škole - 6. příběh

Na svůj první den ve školce si pamatuju velice dobře, přestože od té doby uběhlo už téměř dvacet let. Maminka mě na něj připravovala velice důkladně, zřejmě měla strach, aby mi nebylo smutno, abych nevyváděla, nebo neměla pocit, že mě opouští.  Celý článek »

Jsem hrdá matka, tvrdí matka autisty

„Můj Kuba byl vždycky moc hezké, milé dítě. Já vám ho ukážu na fotce. Bylo mu asi osm a vypadá na ní úplně zdravě. Až na tu nepřirozeně svěšenou ruku. To proto, že nemá jemnou motoriku. Ani nevím, proč ji nosím… možná proto, že je na ní v pozadí... Celý článek »

Dítě nechce do školky. Co s tím?

Máte pocit, že vašemu dítěti nástup do mateřské školy příliš nesedí? Možná není na takovou změnu ještě zralé. Jak řešit problémy s adaptací ve školce? Odpovídá dětská psycholožka PhDr. Tamara Cenková. Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené