péče o miminko

Bez plenky téměř od narození?

VÁŠ DOTAZ Kamarádka mi vyprávěla, že se dočetla o metodě, díky které se už nejmenší miminka učí chodit na speciální malý nočníček. V listopadu se mi narodí první dítě, tak bych o tom věděla ráda něco víc. Uvítala bych i zkušenosti maminek, které... Celý článek »

Když miminko pořád pláče

Zoufalé maminky pochodující celé noci na pokraji zhroucení s uplakaným novorozencem v náručí. K tomu se přidávají ještě výčitky svědomí, že v mateřské roli selhaly. A že to trápení snad nikdy nepřestane. Takové situace zažívá mnoho novopečených... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Co udělá porod s mým tělem?

Porod, zázračný proces, při kterém na svět vstoupí nový člověk, ale také zdroj obav těhotných žen a posléze i toužebně očekávaný okamžik, který je vysvobodí z těžkého nemotorného těla. Co se ale stane s tělem ženy po porodu? Které změny jsou... Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Bilance jednoho roku

KLUB TĚHULEK! DENISA Už i na mě došlo! Skončilo mi šestinedělí a dnes píšu svůj poslední blog s číslem 37. Přichází tedy čas trochu zavzpomínat a pokusit se těch uplynulých 46 týdnů nějak shrnout. :-) Je hezké si uvědomit, co všechno se dá... Celý článek »

Porodní úvahy

KLUB TĚHULEK! DENISA Opět utekl další týden a já vás všechny zdravím. Musím říct, že tentokrát jsem v mnohem lepší náladě než minule. Zase jsem se dostala do své těhotenské pohody. :-) Celý článek »

Mimi LIVE (24): Eskymáka bolí zuby

Jonáš zkouší první mléčné kaše a Šimon pokračuje se zeleninovými příkrmy. Na Vysočině se ochladilo, takže Šíma chodí ven v kombinéze jako malý Eskymáček a moc se mu to nelíbí. Navíc se musí potýkat s další nepřízní osudu. Začínají mu růst zoubky a... Celý článek »

Jdi zdarma na festival Respekt k porodu

Zajímá vás, co se děje nového kolem porodů, péče o miminko a přípravě na rodičovství? Napište nám e-mail a můžete získat volňásky na festival Umění porodit, který se koná tento týden u příležitosti Světového týdne respektu k porodu. Stačí... Celý článek »

Jak na opruzeniny

Která z maminek by to neznala? Snaží se o pokožku svého miminka pečovat co nejlépe, a přitom k tomu stejně dojde. Najednou se objeví větší či menší zarudnutí, pokožka (zvlášť na kritických místech, mezi faldíky na zadečku, mezi nožkami, pod... Celý článek »

Jak zvládat stres?

„Stres je stav prožívané nerovnováhy mezi požadavky prostředí a možnostmi dané osoby“, tolik říká encyklopedie. Stres je duševní stav vyvolávaný různými podněty, neboli stresory. Celý článek »

Čím cestovat s miminkem?

Jedete na dovolenou a přemýšlíte, zda autem, letadlem nebo raději vlakem či autobusem? Co bude pro vás a vaše miminko nejlepší? Vždy záleží na tom, na jak dalekou cestu se vydáte. Obecně se nedoporučuje s malými dětmi jezdit či létat příliš daleko... Celý článek »

Miminko

Miminko přichází na svět vybaveno základními reflexy, které jsou nezbytné k přežití: dýchání, sání, polykání, kromě toho ještě disponuje pohybovým a úchopovým reflexem nebo lekavostí. Sledujeme-li vývoj miminka měsíc po měsíci, nestačíme žasnout,... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené