pohyby dítěte

„Připojené“ dítě – nebezpečné bezpečí

Chůvičky, kamery a další elektronické vymoženosti usnadňují život rodičům, zbavují je strachu o to, co se děje za zavřenými dveřmi dětského pokoje. Tito na první pohled ideální pomocníci však mohou i neblaze zasáhnout do vztahů rodič-dítě. Celý článek »

Jak komunikovat s miminkem v bříšku?

Ještě se nenarodil, a už s ním mluvíme. Cítíme jeho pohyby, hladíme jej a přemýšlíme, co všechno ten mrňousek v našem těle dokáže vnímat. Kdy vlastně začíná komunikace mezi námi a tou tajemnou, od samého počátku zbožňovanou bytostí? Celý článek »

Na gyndu si zajdi raději hned

Ahoj Ivo, nejdřív chci pogratulovat ke krásnému chlapečkovi, určitě vám roste před očima. Nechci být za hnidopicha, ale doporučuji určitě kontrolu na gyndě co nejdříve.  Celý článek »

Jak očkovat nedonošené děti?

Máte někdo zkušenosti s očkováním nedonošených dětí? V kolika měsících po porodu jste začínali, s jakou vakcínou atd.? Moje dcerka se narodila 4. února 2010 ve 34. týdnu s porodní váhou 1770 gramů. Celý článek »

K čemu je dítěti hra

„Hra je vážná věc.“ Je to věta krátká, leč velice výstižná, jejímž autorem je známý český dětský psycholog, profesor Zdeněk Matějček. Měl tím na mysli, že dětské hraní bychom neměli podceňovat, protože má nesmírnou vývojovou a výchovnou hodnotu. Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené