poloha plodu

Farmakologické metody tlumení bolesti u porodu

Bolest obvykle vnímáme jako patologický jev, jako příznak nemoci nebo zranění. Porodní bolest je však zcela fyziologický jev, který má svůj smysl. Pokud má žena možnost rodit nerušeně a bez zásahů do porodního procesu, může být bolest pomocníkem při spolupráci s rodícím se miminkem. Žena reaguje... Celý článek »

Jak zapojit ty správné svaly u miminek?

Téměř polovina všech kojenců se nevyvíjí pohybově ideálně, tedy tak, jak by pro jejich pozdější vývoj bylo vhodné. Špatné držení těla, ploché nohy a další problémy, které by dítě nemuselo vůbec mít. Kdyby...byla provedena včasná a správná... Celý článek »

Porod koncem pánevním

Poloha plodu koncem pánevním, tedy zadečkem napřed, je poloha fyziologická a za určitých podmínek dobře poroditelná. Na konci těhotenství se vyskytuje u 3 % žen. Porod je spojený s vyšším rizikem komplikací hlavně pro plod. Celý článek »

Komplikovaný porod

Je-li porod v pokročilejší fázi a císařský řez není možný, je nutné vybavit děťátko kleštěmi nebo použít vakumextraktor. Krvácení při porodu K závažnému krvácení může dojít u vcestného nebo předčasně se odlučujícího lůžka. Vcestné lůžko je... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené