pomočování

Dětská inkontinence: problém v noci i ve dne

Malé děti se počurávají. To je přece normální. Kdy jde ještě o normální vývoj a kdy už pomočování značí nějaký problém? Víte, že různými formami dětské inkontinence trpí více než desetina předškoláků a v 15 letech se vyskytuje ještě u 2 % adolescentů?  Celý článek »

Malé rituály proti strachu ze samoty

„Ještě nechoď,“ žadoní malé děti, když je ukládáme večer do postýlky nebo se s nimi ráno loučíme ve školce. Samotu a odtržení od rodičů snášejí špatně. Pro jejich další vývoj je však důležitá. Ovšem měli bychom je na tuto situaci náležitě připravit. Celý článek »

Můj syn se v noci počůrává

VÁŠ PŘÍBĚH „Když jsme se snažili mezi třetím a čtvrtým rokem u našeho syna odstranit plínky na noc, vznikl problém. Každé ráno byla postýlka celá mokrá,“ vzpomíná MUDr. Renata Adámová, maminka dnes osmiletého „enuretika“, neboli dítěte trpícího... Celý článek »

Dítě nechce do školky. Co s tím?

Máte pocit, že vašemu dítěti nástup do mateřské školy příliš nesedí? Možná není na takovou změnu ještě zralé. Jak řešit problémy s adaptací ve školce? Odpovídá dětská psycholožka PhDr. Tamara Cenková. Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené