porod doma

Porod s respektem: do vody v belgickém Ostende

„Káťo, ukaž nám svoje dítě, my jsme na něj hrozně zvědaví.“ Věta porodníka v závěrečné fázi porodu, těsně předtím, než se s následující kontrakcí narodí malý člověk. Věta pronesená do ticha a klidu, jako přátelské povzbuzení rodící ženě a s maximálním ohledem k dítěti, které má tolik času, kolik... Celý článek »

Porod na nejbezpečnějším místě

VÁŠ PŘÍBĚH Do redakce nám přišel nádherný porodní příběh. Jde vlastně o poděkování rodičky Terezy K. primáři jihlavské porodnice prof. MUDr. Aleši Roztočilovi, CSc. Nestává se často, že by rodička rozhodnutá rodit doma byla nakonec nadšená péčí v... Celý článek »

Jaké je být porodní asistentkou v ČR?

NÁZOR Jana Růžičková je porodní asistentka, která měla příležitost strávit nějaký čas v Německu, nyní pracuje v malé porodnici ve Vyškově. Její text, který si můžete přečíst na následujících řádcích, je více než zajímavý i pro laické čtenáře.... Celý článek »

Každý porod potřebuje respekt!

Zdravotnická péče během porodu by měla být zdravá a bezpečná. To je tvrzení, na kterém se bezesporu shodnou lékaři, lékařky, porodní asistentky, rodící ženy, jejich partneři a vlastně celá společnost, protože porod se týká každého z nás.  Celý článek »

Jste pro svobodný porod?

Maďarská policie zatkla doktorku Ágnes Geréb, známou maďarskou gynekoložku a porodní asistentku, a následně na ni uvalila vazbu. Zkušená porodní asistentka, která pomáhala u více než dvou tisíc mimoklinických porodů, nyní čelí obvinění z ohrožení... Celý článek »

Brno slaví Respekt k porodu

Respektujme porod spolu s celým světem! Právě tento týden, od 17. do 21. května se i Brno přidá k Celosvětovému týdnu respektu k porodu, informačnímu festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství.  Celý článek »

Doma bych nikdy nerodila

VAŠE NÁZORY Mám roční dcerku a porod doma bych v žádném případě nikdy nevolila. Ke konci těhotenství jsem měla z porodu velké obavy, chtěla jsem, aby vše proběhlo v pořádku.  Celý článek »

Porod si nenechám vzít

„Porod je důležitá součást lidské sexuality a jeden z nejsilnějších a nepozitivnějších momentů v životě,“ tvrdí Petra Sovová, žena čekající sedmé dítě a zakladatelka Hnutí za aktivní mateřství. Celý článek »

Jak se rodí v Příbrami

„Mám sen, který se snažím uvést v život,“ přiznala hned v úvodu charismatická vrchní sestra příbramské porodnice Bc. Vlasta Smetánková. Inspirovala se během svých stáží v Holandsku a Rakousku. Dnes přenáší své zahraniční zkušenosti do Příbrami.  Celý článek »

Doma, nebo v nemocnici?

Jistě, řeč je o porodech, jak jinak. Stalo se, anebo je ještě stále u nás jakýmsi trendem, že porod v nemocnici je považován za cosi podřadného a útrpného. Argumentuje se tím, že přírodní lidé rodí výhradně doma, neboť lékaře při porodu netřeba.... Celý článek »

Chcete rodit doma? Nezapomeňte na pediatra

„Chápu všechny zúčastněné, dokážu se vcítit do žen, které chtějí porodit své dítě v klidu, v domácím prostředí, mezi nejbližšími. Chápu motivy porodních asistentek, které mají potřebu nabídnout péči klientkám a splnit jejich přání. Chápu ale i... Celý článek »

Žen, které chtějí rodit doma, přibývá

„Naším cílem není vrátit porody domů,“ tvrdí porodní asistentka Ivana Konigsmarková. Své profesi se věnuje přes třicet let, od roku 2000 nabízí asistenci domácích porodů. Patří k velmi kontroverzním postavám naší zdravotnické scény. Její jméno... Celý článek »

Porody doma

Česká republika patří mezi země s nejnižší úmrtností novorozenců na světě, lékařská předporodní a poporodní péče je u nás na velmi vysoké úrovni. I přesto, že čísla mluví velice kladně, některé rodičky si stěžují na nepříjemné chování personálu,... Celý článek »

Návrat porodů matkám je nutný

Nepoučený čtenář internetových zpravodajských portálů, který narazil na nedávné články pojednávající o situaci v českém porodnictví a o chystané demonstraci před ministerstvem zdravotnictví (proběhne 8.10.2008 - více na www.normalniporod.cz) musel... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené