porody doma

Příprava na porod

Matka příroda je moudrá a obvykle umožní vzniknout novému životu pouze v těle, které tuto zátěž zvládne. I přesto se ale na těhotenství můžete připravit sama a přírodě práci trochu ulehčit. Tedy pokud máte na tuto přípravu čas.  Celý článek »

Jaké je být porodní asistentkou v ČR?

NÁZOR Jana Růžičková je porodní asistentka, která měla příležitost strávit nějaký čas v Německu, nyní pracuje v malé porodnici ve Vyškově. Její text, který si můžete přečíst na následujících řádcích, je více než zajímavý i pro laické čtenáře.... Celý článek »

Jak rodila Cindy Crawford?

ROZHOVOR Známá topmodelka byla královnou přehlídkových mol a titulních stran módních magazínů. Mohla si dovolit rodit v nejluxusnější porodnici v New Yorku. Přesto se rozhodla porodit své dítě doma. Jak k tomu dospěla a jak to všechno probíhalo?... Celý článek »

Porod si nenechám vzít

„Porod je důležitá součást lidské sexuality a jeden z nejsilnějších a nepozitivnějších momentů v životě,“ tvrdí Petra Sovová, žena čekající sedmé dítě a zakladatelka Hnutí za aktivní mateřství. Celý článek »

Jak se rodí v Rokycanech

Rokycanská porodnice mne obohatila na celý život - byla jsem svědkem narození malé Natálky. Pro mne úžasný a dojemný zážitek, pro hlavní účinkující toužebně očekávaný, nezvratný zlom jejich života. Celý článek »

Jak se rodí v Litomyšli

Co je pro budoucí maminku nejdůležitější? Vstřícnost, komunikace, důvěra. Jednoduché, ne však zcela běžné. V porodnici v Litomyšli se však snaží právě těchto kritérií držet. I proto je každá druhá maminka, která zde rodí, přespolní. Cesta za... Celý článek »

Jak se rodí v Příbrami

„Mám sen, který se snažím uvést v život,“ přiznala hned v úvodu charismatická vrchní sestra příbramské porodnice Bc. Vlasta Smetánková. Inspirovala se během svých stáží v Holandsku a Rakousku. Dnes přenáší své zahraniční zkušenosti do Příbrami.  Celý článek »

Rodit doma? Těžké rozhodování

Naprostá většina těhotných žen je schopna porodit zdravého novorozence bez komplikací v podstatě v jakémkoliv prostředí,“ tvrdí vedoucí porodního sálu pražského Ústavu pro péči o matku a dítě MUDr. Petr Velebil, CSc. „Jenže u určitého, byť malého... Celý článek »

Jak se rodí v Praze - Podolí

Ve vestibulu Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí nás vítá fontána s rybičkami. Pokračujeme ke kartotéce. Provázejí nás sluneční paprsky, prosvítající skleněnou kupolí. Jsme na začátku stejné cesty, jako každým rokem zhruba čtyři a půl... Celý článek »

Rozhovor s Janem Saudkem

Slavný fotograf Jan Saudek (72) se stal před necelým rokem otcem svého osmého potomka, kterého má s téměř o pětačtyřicet let mladší přítelkyní Pavlou Hodkovou. Jak se vžil po letech do role novopečeného otce syna Matěje a jak mu jde rodičovství k... Celý článek »

Žen, které chtějí rodit doma, přibývá

„Naším cílem není vrátit porody domů,“ tvrdí porodní asistentka Ivana Konigsmarková. Své profesi se věnuje přes třicet let, od roku 2000 nabízí asistenci domácích porodů. Patří k velmi kontroverzním postavám naší zdravotnické scény. Její jméno... Celý článek »

K porodu? Jen s maminkou!

Moderní trendy a konečně lidská podoba některých nemocničních zařízení přinesly do našich porodnic jistě velmi prospěšný fenomén: přítomnost otců u porodu. Je ale skutečně pro každou ženu příjemné, že ji otec dítěte doprovází, a je pro každého... Celý článek »

Porody doma

Česká republika patří mezi země s nejnižší úmrtností novorozenců na světě, lékařská předporodní a poporodní péče je u nás na velmi vysoké úrovni. I přesto, že čísla mluví velice kladně, některé rodičky si stěžují na nepříjemné chování personálu,... Celý článek »

Pomozte partnerce zbavit se strachu z porodu

Očekáváte-li v brzké době narození potomka, jistě jste už začali přemýšlet nad porodem. Vaše partnerka se sice na něj celé těhotenství intenzivně připravuje, ale to nic nemění na tom, že se porodu přirozeně obává. Právě v tuto dobu byste měli být... Celý článek »

Porodní dům, ve kterém se nerodí

Porodní dům U čápa zná zřejmě každý. Je to jediný porodní dům v České republice. I přesto, že se nazývá porodní, rodit se v něm nesmí. Porodní dům U čápa funguje od září roku 2005. Jeho porodní část byla dovybavena a plně připravena k užití o půl... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené