postgraduál

Být matkou je někdy velké dobrodružství

Většina žen to cítí stejně – chtějí děti, mají je a pak už s nimi prožívají radosti a stejně tak starosti. To máme všechny společné. Co však znamená být matkou, když se narodím jako Indiánka, nebo na střeše světa v Himalájích či v tropické Africe? Mnohdy ani ten nedivočejší film nedosáhne na... Celý článek »

Syndrom ideální matky

Všechny ženy mají obvykle nějakou ideální představu, jaké vlastnosti má mít matka a jak má vypadat její vztah s dítětem. Základem této představy jsou zkušenosti s vlastní matkou, pozorování matek v blízkém okolí ale i názory odborníků v novinách... Celý článek »

Chcete mít hodné a slušné dítě?

Také si myslíte, že rodiče mohou dávat dítěti příklad až v době, kdy „bere rozum“? Přesněji řečeno, když už nějakým způsobem chápe, co máma a táta dělají. Omyl. Dítě hned po narození vnímá, jak se rodiče chovají, a ve všem je napodobuje. V emocích... Celý článek »

Když máma chybí

Jsou asi tři možnosti, které mohou takovou situaci navodit: jednak se může stát, že maminka chybí na relativně krátkou dobu – nemoc, dovolená, pracovní povinnosti. Nebo je to střednědobá záležitost, dejme tomu několik týdnů – dlouhá nemoc, dlouhá... Celý článek »

Nástrahy vztahu mezi matkou a synem

Matka je pro syna v prvních letech života nejdůležitější osobou, a to i tím, že je první ženskou bytostí, kterou poznává. Matčin vztah k ostatním i k němu samotnému má vliv na to, jaký bude mít na ženy názor a jaký vztah si k nim vytvoří.... Celý článek »

Jak vybrat školku?

„Všechno, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce. Moudrost na mě nečekala na vrcholu hory zvané postgraduál, ale na pískovišti mateřské školy.“ Ze slov spisovatele Roberta Fulghuma je... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené