představivost

Hračky pro děti: Pozor na to, z čeho jsou vyrobené

Víte, s čím si vaše děti hrají? Jak pravidelně ukazují nezávislé spotřebitelské testy, alarmující procento výrobků určených malým dětem nevyhovuje základním zdravotním požadavkům a obsahuje látky přímo ohrožující zdraví dítěte. Věřit obchodníkům, že při výrobě zohledňují potřeby této... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

Co dokáže pohádka

Aneb i draci nás učí mluvit. Každý potřebujeme ke svému životu materiální zajištění, ale také dostatek duševní potravy. Pro děti je ideální formou duševní potravy pohádka. Vyprávěním nebo čtením pohádek, biblických příběhů, legend a mýtů... Celý článek »

Jste si souzeni? Odpoví partnerský horoskop

Máte pocit, že jste se narodila pro to, abyste dělala druhého člověka šťastným? Nebo si spíš zoufáte nad tím, kolik práce dá udržet fungující a harmonický vztah? Možná je to dáno dobou vašeho narození a hvězdným znamením, které určuje váš... Celý článek »

Dopřejte dětem vodní radovánky!

LEGO® DUPLO® přichází s novinkou, díky které budou vaše děti koupání ještě více milovat. Stavebnici nazvanou Postav si loďku tvoří velké kostky v pestrých barvách, které skvěle padnou do zvídavých prstíků a pro batolátka jsou báječným vstupem do... Celý článek »

Lži vinné i nevinné

MIMI LIVE! ANITA Být rodič znamená stát se tím nejmorálnějším člověkem na světě. Chovat se slušně a zdvořile. Nevztekat se. Nenadávat. Nepoužívat sprostá slova. Nehádat se. Nelhat. Protože dítě vidí, slyší, vnímá. A rodiče jsou mu vzorem. Celý článek »

S kočárkem Prahou 2013: Registrujte se!

Již čtvrtý ročník rodinného happeningu „S kočárkem Prahou“ pořádá 22. května 2013 ve Žlutých lázních od 14 do 18 hod. Babyweb.cz a agentura Big Fish! Stejně jako loni mají i letos registrovaní účastníci přednost u vstupu. Registrujte se... Celý článek »

S kočárkem Prahou 2012

Další ročník megaparty maminek „S kočárkem Prahou“ pořádá 23. května 2012 ve Žlutých lázních od 14 do 18 hodin náš internetový server Babyweb.cz! Letos je možné se předem registrovat prostřednictvím on-line formuláře a těšit se můžete mimo jiné na... Celý článek »

Záložky do knížky

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Společné čtení knížek patří k aktivitám, které rozvíjejí dětskou mysl, fantazii a představivost. Abyste nezapomněli, kde budete ve čtení pokračovat, vyrobte si nápadité záložky do knížek. Celý článek »

Máte doma nadané dítě?

Jedním z nejvýraznějších rozdílů mezi Maxíkovou jazykovou školkou a ostatními soukromými jazykovými školkami je spolupráce s Dětskou Mensou ČR. Znamená to, že Maxíkova jazyková školka je jen pro nadprůměrné děti? Celý článek »

Nejlepší hračky pro předškoláka

Malé děti mají od přírody velkou představivost. Vy ji můžete podpořit výběrem správných hraček. V minulosti si děti hrály jen s minimem již „hotových“ hraček, většinou byly odkázány na vlastní představivost a výrobu a přicházely do styku hlavně s... Celý článek »

Vaše dítě lže. Je to v pořádku?

Do nějakých tří, čtyř let dítě prakticky nerozlišuje mezi fantazií a skutečností. A právě proto ani nechápe rozdíl mezi „pravdou“ a „lží“. Psychologická hranice je pět let. V tomto věku má dítě poznat a rozeznat jasnou skutečnost a lež. Celý článek »

Hračky

Hračky jsou důležitým společníkem dítěte v jednotlivých fázích jeho vývoje. Jejich prostřednictvím dítě poznává svět. Celý článek »

Jak vybrat školku?

„Všechno, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce. Moudrost na mě nečekala na vrcholu hory zvané postgraduál, ale na pískovišti mateřské školy.“ Ze slov spisovatele Roberta Fulghuma je... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené