první těhotenství

I kočky se připravují na miminko

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny opět po týdnu. Tento uplynulý se trochu nesl ve znamení kočičího zvykání na budoucího nového člena domácnosti. Snad mi odpustíte, že následující řádky se netýkají bezprostředně a jen a pouze těhotenství, nicméně... Celý článek »

Čekáme špunta, vol. 2

KLUB TĚHULEK! LINDA Zdravím všechny čtenářky. Jmenuji se Linda, jsem těhotná 14. týden a hlásím se se svým prvním příspěvkem. Jsem již maminka 17ti měsíčního chlapečka a vždycky jsme chtěli více než jedno dítě. S manželem jsme tedy byli zajedno,... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Katka v 25. tt: Nehas, co tě nepálí!

TĚHULKA LIVE! KATKA A když pálí, has, jak se dá. Žáha, křečové žíly, močový měchýř, kyčle, nespavost… Volat číslo 150 mi nepřijde vhodné. Dostupné prostředky nepomáhají, tedy volím – dočkej času jako husa klasu. Všechno zlé jednou pomine. Jedině s... Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

První probdělá noc

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Nikdy by mě nenapadlo, že první představovací článek budu psát po své první probdělé mateřské noci. Ale jak už jsem jako matka velmi záhy pochopila, mateřství je vždycky o představách a realita je úplně někde jinde. Celý článek »

9. týden za mnou

ANIČČINO TĚHOTENSTVÍ 9. týden těhotenství je za mnou. Jsem objednaná na prvotrimestrální screening a koncem týdne jdu na odběr krve. Po ultrazvuku ke konci června bych chtěla vyrazit na týdenní dovolenou, protože přes léto je manžel natolik... Celý článek »

Klub těhulek (120): Holka nebo kluk?

Gábina už je s Vítkem doma a společně spolu poznávají svět i jeden druhého. Markéta zjišťuje, že nic není jisté, rozhodně ne to, co se týká předpovědi pohlaví. Mára zůstává ze zdravotních důvodů doma, ale vůbec jí to nevadí. Má své plány… Celý článek »

Kdy je nejlepší mít první dítě?

Se slovem těhotenství se úzce pojí slovo věk. Právě věk ženy totiž představuje důležitý faktor, který může hrát při velkém životním kroku nazvaném „pořídit si dítě“ hlavní roli. Zároveň se ale tvrdí, že věk není žádná kontraindikace a že stejným... Celý článek »

Chci dělat revoluci v porodnictví!

ROZHOVOR Těhotným ženám u nás není dostupná primární péče. Klíčovými osobami by měly být porodní asistentky. Platit za přítomnost otce u porodu je nehoráznost. Otěhotníš a rázem jsi pacientkou, dojedeš do porodnice a hospitalizují tě, po porodu tě... Celý článek »

Klub těhulek (56): Tak už zase tři!

K Petře, která už se nemůže dočkat vytoužené holčičky, a Gábině, těšící se, že se brzy dozví, kdo se skrývá v jejím bříšku, přibyla nová těhulka. Marie čeká své druhé miminko: Jak si užívá radostné očekávání, když ji plně vytěžuje její malý syn... Celý článek »

Rakovina prsu se už týká i žen do 35 let!

„Na karcinom prsu dnes umírají daleko častěji i mladé ženy,“ upozorňuje Doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc. z Onkologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, spoluautorka aktivity Projekt 35. „To je dáno tím, že je nádor objeven již v pokročilém stádiu.... Celý článek »

Človíček, ufonek a štístko

Tak můj příběh má smutný začátek, ale to za (snad) šťastnější konec. První těhotenství přišlo neočekávaně, s přítelem jsme měli spoustu plánů, nakonec jsme ale měli z miminka radost a říkali, že čekáme malýho "človíčka" a takhle jsme mu říkali až... Celý článek »

Mimi LIVE! Josífek: Každé dítě je jiné

Možná si řeknete: no jasně! Proč by měly být stejné? Ale žádná máma se neubrání porovnávání. Vždyť ta osobitost je na dětech právě to zajímavé. Hrozně mě baví děti pozorovat a vlastně se od nich pořád něco učit. Ano, je to náročné, někdy zkrátka... Celý článek »

Rh faktor a Rh inkompatibilita

Červené krvinky mají na svém povrchu různé molekuly a některé z nich se třídí do tzv. systémů. Do každého systému patří většinou alespoň dva různé druhy molekul. U každého z nás se přitom na krvinkách nachází jeden či dva druhy molekul z každého... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené