psychické problémy

Vaše dítě špatně spí?

Vaše dítě nechce usnout, spí jako „na vodě“, často se budí, poplakává. Co s tím? Příčinou může být nemoc, bolesti z růstu zubů, nadměrná fyzická námaha, přemíra nových zážitků ale i psychické problémy. Děti se čas od času budí a hledají bezpečí v rodičovské posteli. Mají na to nárok. Strach jít... Celý článek »

Výživa

Výživa v předškolním věku má svá specifika, s kterými si jako rodiče musíme poradit. Častým problémem bývá odmítání určitých potravin nebo nechutenství. Někdy se jedná o pouhý rozmar, někdy o problém, který je třeba řešit. Některé děti odmítají... Celý článek »

Náročný život s náročným dítětem

Průměrně informovaná nastávající maminka pravděpodobně neočekává, že soužití s malým dítětem vypadá jako kašírovaný záběr z reklamy na věčně suché jednorázové plenky. Když se však místo vrnícího uzlíčku štěstí narodí vzpurná malá bytůstka, která... Celý článek »

Neplodnost a psychika

Neplodnost ( sterilita) je stav, kdy u páru, který má pravidelný pohlavní styk, nedojde do jednoho roku k otěhotnění. V České republice se tento problém týká každého sedmého páru. Na sterilitě se mohou podílet psychické faktory, ale častěji jsou... Celý článek »

Co ulehčí porod?

„Chceme zdravé miminko a zdravou maminku, a tomu podřídíme všechno. Na oplátku však chceme respekt a oboustrannou komunikaci,“ přiznává primářka břeclavské porodnice MUDr. Janka Bambasová. Celý článek »

S Radimem Uzlem o velkých ňadrech

Moje sousedka před šesti lety utrpěla zlomeninu dvou zádových obratlů. Ptá se, zda má nárok na bezplatnou plastickou operaci prsů. Má totiž dojem, že právě velikost prsů způsobuje bolest v okolí páteře. Vztah velikosti prsů k bolestem krční... Celý článek »

Plodnost a drogy

Nebezpečné dopady užívání toxických látek jsou na životaschopnost plodu a zdravý vývoj dítěte nezpochybnitelné.Důsledek užívání drog na možnost zplodit dítě je často velmi těžko postižitelný. Většina narkomanů totiž svůj zdravotní stav a s tím i... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené