řasy

Co jíst a nejíst při kojení

Jezte, co je zdravé, jezte, co vám chutná a nedělá vám potíže. Pestrá strava s přiměřeným podílem zeleniny, luštěnin a ovoce prospěje vám i vašemu dítěti. I když nadýmavá strava může zhoršit nadýmání u kojeného dítěte, přímá úměra zde neplatí. Celý článek »

Co smím jíst při kojení?

VÁŠ DOTAZ Mám dvouměsíčního chlapečka, kterého kojím. Stále víc mě ale matou často protichůdné rady, co mám jíst, aby neměl malý potíže. Poradíte mi? Jana Celý článek »

Co se dělo v prvních dvou měsících

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Již v půli prvního měsíce se začala Klárce zvýrazňovat duhovka. Zhruba ve druhé polovině Klárčina druhého měsíce jsem si všimla, že jí začínají hnědnout oči. Po narození mají téměř všechna miminka oči modré nejrůznějších... Celý článek »

Havlíkův přírodní zázrak

Havlíkova mast je všestranná a široce použitelná mast na bázi bio surovin. Napomáhá revitalizaci, regeneraci a výživě pleti, takže i velmi suchá a citlivá pleť při jeho použití brzy získá zdravý vzhled. Krém vychází ze staré lidové receptury, na... Celý článek »

Po mámě nebo po tátovi?

KLUB TĚHULEK! JARKA Týden utekl jako voda a tak je tu opět čas pro další příspěvek z mého těhotenského deníčku. Moje myšlenky se v posledních dnech točí hlavně kolem příprav na stěhování, až si někdy říkám, jestli toho našeho drobečka v bříšku... Celý článek »

Ideální počasí pro těhotné...

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Už je to úmorné a nekonečné..!!! Naivně jsem se domnívala, že to budu v těhotenství zvládat dobře, když můžeme kdykoliv zajet k rodičům na chatu, kde je bazén, ale opak je pravdou. Natýkají mi prsty a to jak na rukou, tak i na... Celý článek »

3 mýty o jódu

Každoročně si lidé 25. května prostřednictvím mezinárodního dne štítné žlázy připomínají její důležitost. Základní funkcí štítné žlázy je tvorba hormonů, které ovlivňují řadu klíčových pochodů v našem těle. Základní stavební složkou hormonů štítné... Celý článek »

Vyrobte si loutky z papírových sáčků

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Masopust je obdobím karnevalů, které v minulosti trvalo od Tří králů do Popeleční středy, kterou začíná období půstu před Velikonocemi. Dnes vnímáme masopust jako období bujarého veselí, období zábav v karnevalovém... Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (9)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Jakým cukrem sladit dítěti – hroznovým, třtinovým nebo žádným? A po jakém jogurtu sáhnout? Je na vině obézního dítěte obezita rodičů nebo jejich přístup? To jsou jen některé z otázek, na něž dnes odpoví nutriční poradkyně... Celý článek »

Mrknutím oka

Jiskří, můžete se v nich utopit nebo jimi někoho uhranout. To jsou vaše oči. Zasněný, hluboký i letmý. To je váš pohled. Můžete mluvit svýma očima a ony o vás druhým i mnohé prozradí. Když se zahledíte druhému člověku do očí, je to, jako byste v... Celý článek »

Těhulky, pozor na sinice

Chystáte se vyrazit k rybníku nebo přehradě zchladit své rozpálené tělo? Možná vám vodní radovánky překazí sinice, lidově zvané vodní květ. Co vlastně sinice jsou a proč si na ně mají dát těhotné ženy pozor? Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené